TOP Multikino

JAK ONI ŚPIEWAJĄ!

Grey, Młynarski, metale i nie tylko

Kiedyś przy okazji premiery każdego ważniejszego filmu pojawiały się dwie rzeczy: oficjalna gra komputerowa oraz piosenka. Teraz gry są już rzadkością, pojawiają się najczęściej tylko w wersjach na telefony, a nawet najzagorzalsi fani najchętniej zapomnieliby o nich jak najszybciej. Na szczęście z piosenkami jest nieco lepiej – utwory towarzyszące danej produkcji wciąż potrafią  nieźle zamieszać w muzycznym światku, czego dowodem są chociażby Oscar i Złoty Glob dla Adele za bondowskie „Skyfall”. A że z melodiami żyję za pan brat, to przygotowałem dla Was kilka najświeższych przykładów na to, że film z piosenką tworzą naprawdę udany związek.

Zaczynamy od mocnego uderzenia, czyli piosenki promującej film „Gotowi na wszystko. Exterminator”. Oto Feel i Lanberry w numerze „Gotowi na wszystko”!
...przepraszam, miało być mocne uderzenie, ale coś poszło nie tak. To może spróbujemy jeszcze raz? Oto „Time to Kill” kapeli The Sixpounder, które w „Gotowych na wszystko. Exterminatorze” dosłownie „zagrało” kawałek fikcyjnej kapeli Exterminator. Troszkę darcia mordy jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
Zupełnie inny klimat, ale równie wpadający w ucho jest „Podatek od miłości” w wykonaniu Kayah i Grzegorza Hyżego. Oszczędną, ale bardzo rytmiczną kompozycję zawdzięczamy talentowi Michała Bownika z zespołu BOWNIK.
Magda Umer, Maciej Maleńczuk i oczywiście autor – Wojciech Młynarski. Między innymi tacy artyści dotąd brali się za barki z nastrojowym utworem „Jeszcze w zielone gramy”. Teraz do tego zacnego towarzystwa dołączyła Daria Zawiałow. Jej interpretacja klasycznej piosenki Młynarskiego towarzyszy filmowi „Plan B”.
Swoją drogą ostatnimi laty polskim komediom romantycznym zawsze towarzyszy jakiś nastrojowy utwór. Zeszłoroczne „Porady na zdrady” mogły pochwalić się retro-numerem od Ani Dąbrowskiej. Bardzo fajne dyskotekowe bębny w refrenie poruszą nawet największego ponuraka.
A teraz coś zza oceanu. Jamie Dornan jest może i filmowym Christianem Greyem, ale aktor odnajduje się także za mikrofonem, czego dowiódł jako frontman zespołu Sons of Jim. Na ścieżce dźwiękowej do najnowszych przygód Any i Christiana, czyli filmu „Nowe oblicze Greya” Dornan wykonuje piosenkę „Maybe I’m Amazed” z repertuaru Paula McCartneya. Nieźle mu to wyszło!
Kończymy megaprzebojem „All The Stars” w wykonaniu SZA i Kendricka Lamara. Ten numer promuje najnowsze widowisko Marvela, czyli „Czarną Panterę”. Warto dodać, że Lamar jest także twórcą piosenki tytułowej z oficjalnego soundtracku towarzyszącego premierze filmu. Artysta dodatkowo sprawował pieczę nad warstwą muzyczną filmu. Możemy być pewni, że przygodom T’Challi będzie towarzyszyło konkretne… no, będą świeże beaty i rapsy pełne soczystych punchy. 
Muzykę w żyłach płynącą ma
Piotr Olczyk
Czarna Pantera

Czarna Pantera

Akcja Familijny Science-Fiction Od lat: 12 134 min

Więcej o filmie
Nowe oblicze Greya

Nowe oblicze Greya

Melodramat Od lat: 15 105 min

Więcej o filmie
Podatek od miłości

Podatek od miłości

Komedia romantyczna Od lat: 15 101 min

Więcej o filmie
Plan B

Plan B

Od lat: 15 85 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do JAK ONI ŚPIEWAJĄ!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.