Newsy

„Jack Strong” - thriller szpiegowski z prawdziwego zdarzenia

Już na ekranach kin największe filmowe wydarzenie roku – „Jack Strong”. Najnowszy film kultowego reżysera, Władysława Pasikowskiego zachwyca krytyków.

„To pierwszy polski thriller szpiegowski z prawdziwego zdarzenia” – pisze dziennikarz Łukasz Knap. „To film tak dobry, że szkoda go zamykać w jednym zdaniu” - przekonuje Grażyna Torbicka (Kocham Kino, TVP2). „Reżyser zadbał o napięcie. Przez cały film można odnieść wrażenie, że lada chwila coś wybuchnie, ktoś zginie. Jakbyśmy oglądali Ojca Chrzestnego" – pisze Antoni Bohdanowicz (Natemat.pl). „To niesamowita historia, tym bardziej, że prawdziwa” – pisze Kinga Rusin. „Pasikowski nie bez przyczyny uważany jest za jednego z najlepszych polskich rzemieślników. Wie, jak zdobyć zainteresowanie widza, podkręcić napięcie, a wreszcie zmylić fabularne tropy” - dodaje Lukasz Muszyński (Filmweb). „To pierwszy film, który tak uczciwie zdaje sprawę z tamtego zniewolenia, nadal ciążącego na naszej mentalności. Ważny film na dziś” – przekonuje Tadeusz Sobolewski (Gazeta Wyborcza). „Jack Strong to opowieść o strachu, odwadze, moralnych wyborach i samotności człowieka skrywającego tajemnice. Ale również o inwigilacji i dusznej atmosferze autorytarnego państwa” – dodaje Krzysztof Kwiatkowski (Wprost). 

Czym przekonuje „Jack Strong”. „To bardzo dobrze skrojone kino gatunku, ale jednocześnie oparte na prawdziwej historii. Jest bardzo dobre aktorstwo, świetne zdjęcia i doskonale dobrane lokalizacje”– tłumaczy Grażyna Torbicka. Z kolei Kinga Rusin przepowiada filmowi międzynarodowy sukces. „Kto wie, może nazwisko Kuklińskiego będzie magnesem? W Stanach pewnie tak. Trzymam kciuki” – pisze.

Scenariusz do filmu powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach – polskim, angielskim i rosyjskim. W roli pułkownika Kuklińskiego zobaczymy znakomitego Marcina Dorocińskiego („Róża”, „Obława”, „Drogówka”), w postać Davida Fordena – oficera CIA, z którym Strong nawiązuje współpracę, wcielił się Patrick Wilson („Watchman. Strażnicy”, „Anioły w Ameryce”, „Prometeusz”), żonę pułkownika zagrała Maja Ostaszewska („Katyń”, „Uwikłanie”), jego synów Józef Pawłowski i Piotr Nerlewski, agentkę CIA Dagmara Domińczyk („Kinsey”, „Hrabia Monte Christo”). W pozostałych rolach zobaczymy plejadę cenionych polskich i rosyjskich aktorów: Krzysztofa Pieczyńskiego, Mirosława Bakę, Ireneusza Czopa, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Globisza i Pawła Małaszyńskiego oraz Olega Maslennikova i Dimitriego Bilova. Zdjęcia zrealizowała Magdalena Górka („Paranormal Activity 3”).


Producentem filmu jest Scorpio Studio, koproducentami: Vue Movie Distribution, Orange Polska, Narodowe Centrum Kultury oraz TAURON Polska Energia. Film współfinansowany jest  przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Vue Movie Distribution.

Jack Strong. Szpieg, który pokonał Imperium. W kinach od 7 lutego.

Jack Strong

Jack Strong

Thriller szpiegowski Od lat: 15 127 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Jack Strong” - thriller szpiegowski z prawdziwego zdarzenia

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Krystyna

Krystyna

21.02.2014, 23:17:10

Polecam. Ja obejrzę jeszcze raz.

maklusi

maklusi

18.02.2014, 09:00:36

polecam bardzo

H.

H.

13.02.2014, 19:32:03

Bardzo dobry film, polecam.

wojtek 35

wojtek 35

10.02.2014, 14:05:09

To najlepszy film tego gatunku w historii polskiego kina. Doskonała obsada i realizacja. Czekam na jego następny film Pasikowskiego.