Newsy

„Jack Strong” – ponad 1 mln widzów w kinach!

„Jack Strong” pobił rekord frekwencyjny - jest najpopularniejszym polskim filmem 2014 roku. Najnowszy film Władysława Pasikowskiego obejrzało ponad milion widzów.

Film zachwyca zarówno publiczność jak i znanych krytyków. „Jest tak dobry, że szkoda go zamykać w jednym zdaniu” - mówi Grażyna Torbicka (Kocham Kino, TVP2) - „Reżyser zadbał o napięcie. Przez cały film można odnieść wrażenie, że lada chwila coś wybuchnie, ktoś zginie. Jakbyśmy oglądali Ojca chrzestnego” – dodaje Antoni Bohdanowicz (Natemat.pl). „To bardzo udany thriller, znajdujący się gdzieś w połowie drogi między intelektualną złożonością Szpiega Tomasa Alfredsona, a lekkością filmów o Jamesie Bondzie” – pisze Cyprian Łakomy (Polska Głos Wielkopolski).


To także film, który bliżej przygląda się, wręcz obnaża, mechanizmy działania pewnej epoki, w których widać nasz „narodowy charakter”. „To pierwszy film, który tak uczciwie zdaje sprawę z tamtego zniewolenia, nadal ciążącego na naszej mentalności. Ważny film na dziś (…)– przekonuje Tadeusz Sobolewski (Gazeta Wyborcza). „To opowieść o strachu, odwadze, moralnych wyborach i samotności człowieka skrywającego tajemnice. Ale również o inwigilacji i dusznej atmosferze autorytarnego państwa” – podkreśla Krzysztof Kwiatkowski (Wprost). 

„Jack Strong” dużym zainteresowaniem cieszy się także wśród uczniów i nauczycieli. Do wspólnego oglądania filmu zachęca szkoły Grażyna Torbicka. „Uważam, że jest to film, na który powinny pójść wszystkie szkoły. Ponieważ tego okresu historii polski nie uczą”- przekonuje. „Warto zachęcać młodzież do obejrzenia tego filmu, warto organizować wspólne wyjścia w szkołach w ramach lekcji wychowania obywatelskiego, warto po filmie prowadzić wśród uczniów dyskusje na temat dramatycznych wyborów, jakich musieli dokonywać Polacy w okresie rządów komunistycznych” - dopowiada Wojciech Starzyński (Wpolityce.pl).

Scenariusz do filmu „Jack Strong” powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach – polskim, angielskim i rosyjskim. W roli pułkownika Kuklińskiego zobaczymy znakomitego Marcina Dorocińskiego („Róża”, „Obława”, „Drogówka”), w postać Davida Fordena – oficera CIA, z którym Strong nawiązuje współpracę, wcielił się Patrick Wilson („Watchman. Strażnicy”, „Anioły w Ameryce”, „Prometeusz”), żonę pułkownika zagrała Maja Ostaszewska („Katyń”, „Uwikłanie”), jego synów Józef Pawłowski i Piotr Nerlewski, agentkę CIA Dagmara Domińczyk („Kinsey”, „Hrabia Monte Christo”). W pozostałych rolach zobaczymy plejadę cenionych polskich i zagranicznych aktorów: Krzysztofa Pieczyńskiego, Mirosława Bakę, Ireneusza Czopa, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Globisza i Pawła Małaszyńskiego oraz Olega Maslennikova i Dimitriego Bilova. Zdjęcia zrealizowała Magdalena Górka („Paranormal Activity 3”).

Producentem filmu jest Scorpio Studio, koproducentami: Vue Movie Distribution, Orange Polska, Narodowe Centrum Kultury oraz TAURON Polska Energia. Film współfinansowany jest  przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Vue Movie Distribution.
 
Jack Strong. Szpieg, który pokonał Imperium.

Jack Strong

Jack Strong

Thriller szpiegowski Od lat: 15 127 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Jack Strong” – ponad 1 mln widzów w kinach!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

bocian7

bocian7

09.03.2014, 13:07:52

Byłem na nim w filmie Wybrzeże. Moja ciocia po tym powiedziała mi, że żałowała, że ze mną nie poszła. I wiecie co? Warto pójść- nie po to, żeby wydać 2 dychy-, ale po to, że dobrze i pzryjemnie spędzić zimowy wieczów...