Newsy

„Jack Strong” – niemal ćwierć miliona widzów w kinach!

„Jack Strong” zdobywa pierwsze miejsce w box-office. Najnowszy film Władysława Pasikowskiego nie tylko zachwycił krytyków, ale także przyciągnął do kina tłumy. Do tej pory film obejrzało 221 449 widzów. To rekordowy wynik.

Jak dotąd żaden z filmów Władysława Pasikowskiego nie cieszył się tak dużą popularnością na otwarcie. Zainteresowanie filmem jest tak ogromne, że film będzie pokazywany na ekranach IMAX’u, na których wyświetlane są największe światowe produkcje m.in. „Skyfall”, „Hobbit” czy „Iron Man”.  

Z czego wynika niezwykła popularność „Jacka Stronga”? „To pierwszy polski thriller szpiegowski z prawdziwego zdarzenia” – pisze Łukasz Knap. „To film tak dobry, że szkoda go zamykać w jednym zdaniu” - mówi Grażyna Torbicka (Kocham Kino, TVP2). „Reżyser zadbał o napięcie. Przez cały film można odnieść wrażenie, że lada chwila coś wybuchnie, ktoś zginie. Jakbyśmy oglądali Ojca chrzestnego” – dodaje Antoni Bohdanowicz (Natemat.pl). „To bardzo udany thriller, znajdujący się gdzieś w połowie drogi między intelektualną złożonością Szpiega Tomasa Alfredsona, a lekkością filmów o Jamesie Bondzie” – pisze Cyprian Łakomy (Polska Głos Wielkopolski). „To niesamowita historia, tym bardziej, że prawdziwa” – puentuje Kinga Rusin. 
To także film, który bliżej przygląda się, wręcz obnaża, mechanizmy działania pewnej epoki, w których widać nasz „narodowy charakter”. „To pierwszy film, który tak uczciwie zdaje sprawę z tamtego zniewolenia, nadal ciążącego na naszej mentalności. Ważny film na dziś (…) Dla mnie to film o Polsce. Także o mnie, dawnym obywatelu PRL. Film o polskim kompleksie, który ciąży nam do dziś. Desperacka próba przełamania poczucia, że nic się nie da zrobić, że nic nie zależy od nas - to wielki temat Jacka Stronga” – przekonuje Tadeusz Sobolewski (Gazeta Wyborcza). „To opowieść o strachu, odwadze, moralnych wyborach i samotności człowieka skrywającego tajemnice. Ale również o inwigilacji i dusznej atmosferze autorytarnego państwa” – podkreśla Krzysztof Kwiatkowski (Wprost). 

Scenariusz do filmu powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach – polskim, angielskim i rosyjskim. W roli pułkownika Kuklińskiego zobaczymy znakomitego Marcina Dorocińskiego („Róża”, „Obława”, „Drogówka”), w postać Davida Fordena – oficera CIA, z którym Strong nawiązuje współpracę, wcielił się Patrick Wilson („Watchman. Strażnicy”, „Anioły w Ameryce”, „Prometeusz”), żonę pułkownika zagrała Maja Ostaszewska („Katyń”, „Uwikłanie”), jego synów Józef Pawłowski i Piotr Nerlewski, agentkę CIA Dagmara Domińczyk („Kinsey”, „Hrabia Monte Christo”). W pozostałych rolach zobaczymy plejadę cenionych polskich i zagranicznych aktorów: Krzysztofa Pieczyńskiego, Mirosława Bakę, Ireneusza Czopa, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Globisza i Pawła Małaszyńskiego oraz Olega Maslennikova i Dimitriego Bilova. Zdjęcia zrealizowała Magdalena Górka („Paranormal Activity 3”).

Producentem filmu jest Scorpio Studio, koproducentami: Vue Movie Distribution, Orange Polska, Narodowe Centrum Kultury oraz TAURON Polska Energia. Film współfinansowany jest  przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Vue Movie Distribution.
 
Jack Strong. Szpieg, który pokonał Imperium. W kinach od 7 lutego.

Jack Strong

Jack Strong

Thriller szpiegowski Od lat: 15 127 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Jack Strong” – niemal ćwierć miliona widzów w kinach!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.