Newsy

"Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2". Akcja i emocje, czyli finał opowieści

Czwarta i zarazem ostatnia część opowieści o Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) i jej walce przeciw krwawej dyktaturze prezydenta Snowa - "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" debiutuje w kinach.

Snow, w interpretacji cenionego weterana Donalda Sutherlanda, to figura złego ojca, pysznego i nieznoszącego sprzeciwu, lecz niepozbawionego charyzmy. Starcie z tyranem przyjmuje apokaliptyczne rozmiary. Katniss akceptuje swą rolę przywódczyni oraz symbolu rebelii, ale nadal jest czujna, by nie dać się wykorzystać. Wraz z Galem (Liam Hemsworth), Finnickiem (Sam Claflin) oraz nieprzewidywalnym Peetą (Josh Hutcherson) formuje specjalny oddział, który ma przedostać się do Kapitolu, gdzie panuje wojenny chaos.

Reżyser Francis Lawrence mówił: - Nasza opowieść dobiega końca. Akcja i emocje się kumulują. Myślę, że widownia na długo zapamięta finał. Producentka Nina Jacobson tak wyjaśniała motywy działania głównej bohaterki: - Katniss w poprzednich trzech filmach była przekonana, że kto inny pisze scenariusz jej życia, a ona może co najwyżej reagować lepiej lub gorzej na to, co się wokół niej dzieje. Teraz podejmuje decyzję: Snow musi umrzeć i ona się do tego przyczyni. Josh Hutcherson również komentował ewolucję postaci Katniss: - Z dziewczyny, która usiłuje chronić swoją rodzinę i przetrwać, zmienia się w charyzmatyczną przywódczynię powstania, które ma doprawdy niewielkie szanse powodzenia. Ale warto podjąć ryzyko, bo stawką jest perspektywa trochę lepszego świata.

Katniss Everdeen (Lawrence) i przywódcy Dystryktu 13 rozpoczynają wielką ofensywę przeciwko dyktatorskiej władzy Kapitolu. Walka toczy się już nie tylko o przetrwanie, ale o przyszłość całego narodu. Katniss wspierana przez Gale'a (Hemsworth), Finnicka (Claflin) oraz Peetę (Hutcherson) planuje zamach na Prezydenta Snowa (Sutherland). Bezwzględni wrogowie i moralne wybory, przed którymi stanie Katniss, będą dla niej większym wyzwaniem niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk.

„Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2” w kinach od 20 listopada.

 

Źródło: Forum Film

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2

Akcja Przygodowy Od lat: 12 137 min

Więcej o filmie
ENEMEF: Noc Igrzysk Śmierci

ENEMEF: Noc Igrzysk Śmierci

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2". Akcja i emocje, czyli finał opowieści

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

aaa

aaa

21.11.2015, 21:29:54

lepsza niz poprzednia cz, ale szalu nie ma.