Newsy

Idealny prezent dla klasy na Mikołajki!

Przed nami jeden z najbardziej oczekiwanych przez każde dziecko dni w roku – Mikołajki!

Ten niezwykle radosny zarówno dla młodszych jak i nieco starszych uczniów czas to także doskonała okazja do zorganizowania dla swojej klasy, w ramach prezentu mikołajkowego, wyjścia do kina.

Wspólne przeżywanie emocji związanych z seansem, gdy za oknem coraz bardziej dają się we znaki pierwsze ślady zimy to naprawdę dobra propozycja!

Bogactwo kinowego repertuaru daje możliwość dopasowania seansu dla każdego, nawet najbardziej wymagającego widza. My chcielibyśmy zaproponować kilka tytułów, które naszym zdaniem, idealnie nadają się na mikołajkowe wyjście z klasą, niosąc ze sobą także dodatkowe wartości dydaktyczne:   

Wilk, lew i ja (Premiera 19.11.2021, klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej)

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem.

Sprawdź dostępność filmu w swoim kinie!

 

Pogromcy duchów. Dziedzictwo (Premiera 19.11.2021, klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej)

Kolejny rozdział oryginalnego uniwersum Ghostbusters. Samotna matka i jej dwoje dzieci przybywają do małego miasteczka, gdzie odkrywają tajemnicze połączenie z oryginalnymi pogromcami duchów oraz sekretny spadek, który pozostawił im dziadek.

Sprawdź dostępność filmu w swoim kinie!

 

Nasze magiczne Encanto (Premiera 26.11.2021, klasy I-VI Szkoły Podstawowej)

„Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście  w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

Sprawdź dostępność filmu w swoim kinie!

 

King Richard. Zwycięska Rodzina (Premiera 3.12.2021, klasy VII-VIII Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Średnie)

Film oparty na prawdziwej historii, która zainspiruje ludzi na całym świecie. King Richard studia Warner Bros. Pictures opowiada o życiu Richarda Williamsa, niezważającego na żadne przeszkody człowieka, który odegrał kluczową rolę w wychowaniu dwóch najbardziej utalentowanych sportsmenek wszech czasów - bohaterek które, na zawsze zmieniły oblicze tenisa. W rolę Richarda wciela się dwukrotnie nominowany do Oscara Will Smith („Ali, W pogoni za szczęściem”, „Bad Boys for Life”). Reżyserem filmu jest Reinaldo Marcus Green („Monsters and Men”). Richard, dopingowany jasną wizją przyszłości córek i stosujący niekonwencjonalne metody, ma plan, który przeniesie Venus i Serenę Williams z ulic Compton w Kalifornii na najważniejsze korty świata i uczyni je legendami oraz ikonami sportu. Ten niezwykle wzruszający film pokazuje, jaką siłę ma rodzina, niezłomność i niezachwiane przekonanie, będące narzędziami do osiągnięcia niemożliwego i zmienienia świata

Sprawdź dostępność filmu w swoim kinie!

 

Chłopiec z chmur (Premiera 3.12.2021, klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej)

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Nowych przygód Aladyna” oraz „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami bohater przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

Sprawdź dostępność filmu w swoim kinie!

 

Clifford. Wielki czerwony pies (Premiera 3.12.2021, klasy I-VI Szkoły Podstawowej)

Ośmioletnia dziewczynka, Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny. Nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku. Emily za wszelką cenę chce, aby ukochany zwierzak został z nią. Postanawia znaleźć czarodzieja, który, przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru. Na poszukiwania udaje się ze swoim wujem Caseyem i szkolnym kolegą Owenem. Clifford wzbudza powszechne zaciekawienie. Przyciąga również uwagę złego naukowca, który chce aby Clifford został jego psem.

Sprawdź dostępność filmu w swoim kinie!

 

West Side Story (Premiera 10.12.2021, klasy VII-VIII Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Średnie)

Klasyczny, obsypany deszczem nagród (w tym dziesięcioma Oscarami!) musical z 1961 roku w zupełnie nowym wydaniu. Słynna broadwayowska opowieść powraca we współczesnej odsłonie i w reżyserii samego Stevena Spielberga! Poznaj ponadczasową historię o zakazanym uczuciu, inspirowaną dramatem Szekspira „Romeo i Julia”.

Sprawdź dostępność filmu w swoim kinie!

 

W celu uzyskania wszelkich informacji na temat seansów w okresie Mikołajek zapraszamy do kontaktu ze Specjalistą ds. Kluczowych Klientów z Państwa kina.

Wilk, lew i ja

Wilk, lew i ja

Familijny Przygodowy Od lat: 6 100 min

Więcej o filmie KUP BILET
Pogromcy duchów: Dziedzictwo

Pogromcy duchów: Dziedzictwo

Przygodowy Od lat: 13 124 min

Więcej o filmie KUP BILET
Nasze magiczne Encanto

Nasze magiczne Encanto

Animowany Familijny Przygodowy 110 min

Więcej o filmie KUP BILET
King Richard: Zwycięska rodzina

King Richard: Zwycięska rodzina

Dramat Biograficzny Sportowy Od lat: 13 144 min

Więcej o filmie
Chłopiec z chmur

Chłopiec z chmur

Familijny Przygodowy 114 min

Więcej o filmie KUP BILET
Clifford. Wielki czerwony pies

Clifford. Wielki czerwony pies

Familijny Od lat: 6 96 min

Więcej o filmie
West Side Story

West Side Story

Musical

Więcej o filmie