Newsy

„Ida” z Oskarem wraca na ekrany Multikina

Wielki sukces „Idy” Pawła Pawlikowskiego. Film zdobył Oskara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny", a w dniach od 27 lutego do 5 marca będzie można zobaczyć go we wszystkich kinach sieci Multikino.

Noc z 22 na 23 lutego była szczególna dla polskiego kina. Po raz pierwszy w historii złota statuetka w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny" przypadła dla naszego kraju za film „Ida” Pawła Pawlikowskiego. A w dniach od 27 lutego do 3 marca będzie można zobaczyć go na ekranach kin sieci Multikino. Sprawdź szczegółowy repertuar w swoim mieście na www.multikino.pl.

Lata 60. w Polsce. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem.

Sprawdź szczegółowy repertuar w swoim mieście na www.multikino.pl.

 

Ida

Ida

Dramat Od lat: 15 80 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Ida” z Oskarem wraca na ekrany Multikina

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Ten Obcy

Ten Obcy

27.02.2015, 17:10:08

a Barbra Streisand ryczała jak bóbr ze wzruszenia :D

brat

brat

26.02.2015, 17:29:01

ja rowniez

patriota

patriota

25.02.2015, 16:50:37

Ja podziękuję.