Newsy

Hozier w filmie „Chemia”

Największy przebój Hoziera „Take Me To Church”, który zdobył ponad 230 milionów odsłon na Youtubie i szturmem zdobył pierwsze miejsca na światowych listach przebojów, znalazł się w najpiękniejszym polskim filmie o miłości – „Chemii”.

Muzyk nie wahał się, gdy dostał propozycję umieszczenia tego utworu w filmie. Historia przedstawiona w „Chemii” -  określana przez „Hollywood Reporter” jako „energetyzująca love story o głodzie życia”, trafiła dokładnie we wrażliwość artysty.
Hozier znany jest ze swojego społecznego zaangażowania i wyborów podyktowanych wyłącznie szczerymi odczuciami. „Chemia” jest filmem, pod którym z czystym sumieniem mógłby się podpisać. To opowieść o niezwykłej miłości dwójki ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. Film inspirowany jest wydarzeniami z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Reżyser filmu, Bartek Prokopowicz opowiadał o filmie w następujący sposób: „Chciałem zaznaczyć, że nawet w ekstremalnie trudnych okolicznościach można godnie żyć. Być głodnym życia w momencie, kiedy najmniej istotne rzeczy znaczą najwięcej. Magda mówiła mi, że odnajduje szczęście i przyjemność w każdym doświadczeniu. Niezależnie od tego, czy jest ono pozytywne czy negatywne, ważne, że po prostu JEST.”


W rolach głównych w filmie znakomici Agnieszka Żulewska („Bejbi blues”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”), Danuta Stenka oraz Eryk Lubos.  Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz („Herkules”, „Wenus w futrze”, „Rzeź”).

„Chemia” w kinach od 2 października.

 

Chemia

Chemia

Dramat Obyczajowy Od lat: 15 105 min

Więcej o filmie
Kocham Kino w Multikinie: Chemia

Kocham Kino w Multikinie: Chemia

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Hozier w filmie „Chemia”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

niesmak

niesmak

13.09.2015, 15:10:41

Miłośnik homoseksualistów i homopropagandzista odwiedza Polskę. Faktycznie epokowe wydarzenie.