TOP Multikino

„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”: GWIEZDNY TOP: Epizod 2

Najlepsze pojedynki na miecze świetlne

„Gwiezdne wojny” wróciły na ekrany Multikina! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was trzy GWIEZDNE TOP-y. Oto kolejny TOP – tym razem przedstawiamy najlepsze pojedynki na miecze świetlne.

1. I tak samo jak ostatnio tym razem też zaczynamy od „Ataku klonów”. Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi kontra hrabia Dooku. Oj, dostali wycisk nasi rycerze Jedi, dostali. Gdyby nie późniejsza interwencja mistrza Yody, to całość mogła skończyć się czymś o wiele gorszym, niż utratą dłoni. Swoją drogą Anakin sam się o to prosił…
2. „Zemsta Sithów” dała fanom to, czego wyczekiwali od dawna – pojedynek między Anakinem Skywalkerem i Obi-Wan Kenobim. Dosłownie gorąca, wręcz piekielna  atmosfera idealnie oddawała charakter Anakina całkowicie poświęconego ciemnej strony Mocy. Drań z niego straszny, ale i tak trochę współczuję mu tego całego rozczłonkowania. 
3. Że co?! Zakrzykniecie. Przecież w porównaniu z powyższym pojedynkiem ten jawi się jako geriatryczna przepychanka. No ale o to właśnie chodzi! Obi Wan już raz pokonał Vadera i to w bardzo brutalny sposób. Teraz, po wielu latach, po prostu chce kupić Luke’owi trochę czasu i zająć jego ojca pojedynkiem bardziej na słowa i przekonania, niż na miecze świetlne. 
4. Drzwi się otwierają i… Taaak, to chyba najlepszy fragment „Mrocznego widma”. Aż szkoda, że ten niesamowity moment skutecznie został nam zdradzony przez zwiastun. Sam pojedynek jednak to już klasa sama w sobie, nawet jeśli szlachetni Jedi wybierają opcje „dwóch na jednego”. Ważne, że jest dynamicznie, szybko, no i bardzo emocjonująco. 
5. Ale bez dwóch zdań moim ulubionych pojedynkiem z uniwersum Gwiezdnych Wojen jest starcie Luke’a Skywalkera z własnym ojcem w „Imperium kontratakuje”. Ten klimat! Miecze świetlne w ciemnościach, okaleczenie Luke’a, no i ten fragment, ten najsłynniejszy fragment, w którym Vader mówi… No i są ciary!
Niech Moc będzie z Wami!
Gwiezdne wojny: ostatni Jedi

Gwiezdne wojny: ostatni Jedi

Przygodowy Science-Fiction Od lat: 7 149 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”: GWIEZDNY TOP: Epizod 2

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.