TOP Multikino

„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”: GWIEZDNY TOP: Epizod 1

Najlepsze bitwy

„Gwiezdne wojny” wróciły na ekrany Multikina! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was trzy GWIEZDNE TOP-y. Na pierwszy ogień – najlepsze bitwy w uniwersum.

1. Zaczynamy od „Ataku klonów” i Bitwy o Geonosis. To właśnie tutaj Jango Fett stracił głowę dla Mace’a Windu, a Generał Yoda dał popalić armii robotów! W tle nawalanka rodem z rasowego kina wojennego. Miejscami ma się wrażenie, że całość zamieniła się w kronikę filmową dokumentującą początek wielkiego konfliktu.
2. Rebelianci wspomagani przez urocze Ewoki kontra Imperium Galaktyczne to oczywiście Bitwa o Endor z „Powrotu Jedi”. Fani do teraz spierają się, czy futrzasta furia Ewoków nie powinna była zostać zmieciona z powierzchni ziemi przez blastery Imperium, ale… Ja tam lubię te pluszaki. 
3. Finalna walka na Scarif z „Łotra 1.” jest po prostu niesamowita. Twórcy, zainspirowani kampanią na Pacyfiku podczas II wojny światowej, po raz pierwszy zaprezentowali nam gwiezdnowojenną potyczkę w tropikalnym klimacie. Słońce, plaża, blastery, śmierć, pożoga i Gwiazda Śmierci wyłaniająca się zza horyzontu! Cudowne wakacje.
4. Bitwa o Yavin z „Nowej nadziei” to pierwsze wielkie zwycięstwo Rebelii w wojnie ze złowrogim Imperium Galaktycznym i jednocześnie moment przełomowy dla wszystkich wydarzeń z uniwersum.  A dla mnie, kilkulatka wpatrzonego w telewizor, to początek zachwytów nad magią kina. Totalnie zajechałem VHS-a z tym filmem…
5. A na pierwszym miejscu absolutny klasyk z „Imperium kontratakuje”, czyli doskonała technicznie i trzymająca w napięciu Bitwa o Hoth. Zimowy klimat, majestatyczne maszyny kroczące AT-AT i bezwzględne Imperium masakrujące bezradnych Rebeliantów. To z pewnością najbardziej zapadające w pamięć starcie z „Gwiezdnych wojen”.
Niech Moc będzie z Wami!
Gwiezdne wojny: ostatni Jedi

Gwiezdne wojny: ostatni Jedi

Przygodowy Science-Fiction Od lat: 7 149 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”: GWIEZDNY TOP: Epizod 1

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.