Newsy

Gwiazda „Nieobliczalnych” podbija Amerykę

Olbrzymi sukces komedii „Nietykalni”, najbardziej kasowego francuskiego filmu wszech czasów, nie tylko obudził zainteresowanie kinem z Francji, ale sprawił, że pojawiła się nowa gwiazda światowego kina – Omar Sy.

Aktor ten we Francji znany był i uznawany za jednego z najciekawszych komików już od lat. Pod koniec lat 90. pochodzącego z Senegalu Omara i jego przyjaciela Freda Testot, którzy tworzyli artystyczny duet, odkrył Jean-Francois Bizot, autor satyrycznej audycji w Radio Nova. Tam dostrzegli ich producenci z Canal+ i duet dostał szansę zaprezentowania swoich umiejętności w krótkich materiałach między regularnymi programami stacji. Sy i Testot daną im szansę wykorzystali i szybko zadebiutowali na dużym ekranie w „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”.


Samego Omara Sy już w 2002 roku zaangażowali do swojego krótkiego filmu „Ces jours heureux” Olivier Nakache i Eric Toledano, przyszli reżyserzy „Nietykalnych”. Ten reżyserski duet od początku widział w aktorze wielki talent. „Nietykalni” okazali się sensacją sezonu i najbardziej kasowym filmem w historii francuskiego kina. W dużej mierze dzięki brawurowej roli Sy. Ale i tak niespodzianką był Cezar dla niego za najlepszą rolę męską, bo faworytem w tej kategorii był Jean Dujardin za nagrodzony Oscarem występ w „Artyście”. Odbierając Cezara Omar Sy przeszedł do historii francuskiego kina – to pierwszy czarnoskóry aktor nagrodzony najbardziej prestiżowym wyróżnieniem dla filmowców we Francji.


Szybko posypały się kolejne aktorskie propozycje. Wkrótce Omara Sy będzie można zobaczyć w adaptacji słynnej powieści „Piana złudzeń”, reżyserowanej przez Michela Gondry’ego, gdzie aktor pojawia się u boku Audrey Tautou i Romaina Duris. Natomiast od 12 kwietnia Sy będziemy mogli oglądać w przebojowej sensacyjnej komedii „Nieobliczalni”, której aktor jest największą gwiazdą.
Ale oczy na Omara Sy skierowali również hollywoodzcy producenci. Podpisał on właśnie kontrakt na rolę w kolejnej części wielkiego hitu „X-Men”, w którym pojawi się u boku laureatki Oscara Jenifer Lawrence, laureata Złotego Globu Hugh Jackmana oraz Michaela Fassbendera. A w kolejce do realizacji czeka już kolejna amerykańska produkcja z aktorem „Nieobliczalnych” - „Candy Store” - thriller napisany i reżyserowany przez twórcę „Syriany” Stephena Gaghana. Partnerem Sy w tym filmie będzie Jason Clark, znany z jednej z głównych ról w głośnym „Wrogu numer jeden”. Znając ogromny talent francuskiego aktora można obstawiać, że to dopiero początek jego wielkiej kariery.

Źródło: Gutek Film

Nietykalni

Nietykalni

Komedia Dramat Od lat: 15 112 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Gwiazda „Nieobliczalnych” podbija Amerykę

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.