Newsy

Gwiazda "Jesteś Bogiem" w "Hardkor Disko"

Krzyszof Skonieczny zakończył zdjęcia do swojego pierwszego pełnometrażowego filmu "Hardkor Disko". W filmie zobaczyć będzie można m.in. Marcina Kowalczyka, znanego z roli Magika w "Jesteś Bogiem".

Skonieczny jest członkiem niezależnej grupy filmowców głębokiOFF. Razem nakręcili teledysk do piosenki Jamala "Defto", który otrzymał Grand Prix 21.Yach Film Festival, a teraz bierze udział w konkursie teledysków na festiwalu Plus Camerimage. Także z tą grupą nakręcił swój pierwszy pełnometrażowy film "Hardcore Disco". Skonieczny deklaruje chęć tworzenia niezależnego kina autorskiego. -Chciałbym robić filmy z językiem i formą przystającą do współczesności - mówi. "Hardkor Disko" ma konstrukcję antycznego dramatu: składa się z trzech aktów przerywanych pieśniami chóru. Do tego dochodzi prolog i exodos.

Zdjęcie wykonano w Berlinie i w Warszawie. Reżyserowi zależało na zlepieniu swoistego polis, miejskiej hybrydy i skontrastowaniu jej z naturalnymi plenerami. Bohater opowieści przyjeżdża do uniwersalnej metropolii pod wpływem bardzo ważnej informacji dotyczącej jego przeszłości i zaczyna rozliczać się z zastaną rzeczywistością. Sprawy komplikuje miłość. W obrazie zobaczymy m.in. Marcina Kowalczyka, Jaśminę Polak, Agnieszkę Wosińskę i Janusza Chabiora. Premiera planowana jest na rok 2013. Razem z filmem ukaże się także soundtrack z kompozycjami przygotowanymi specjalnie dla filmu.


AZ / GW

News ze Stopklatki

Obrazek - Stopklatka-WIECEJ_30.png

Jesteś bogiem

Jesteś bogiem

Dramat Biograficzny Od lat: 15 123 min

Więcej o filmie
Hardkor Disko

Hardkor Disko

Dramat Od lat: 15 87 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Gwiazda "Jesteś Bogiem" w "Hardkor Disko"

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.