TOP Multikino

"Glass" oraz inni superbohaterowie na poważnie

Marvela nie będzie!

Bruce Willis, Samuel L. Jackson i James McAvoy w jednym filmie? Proszę bardzo: od dzisiaj na ekranach Multikina możecie oglądać „Glass” – długo oczekiwaną kontynuację filmów „Niezniszczalny” oraz „Split”. Dla wszystkich wielbicieli poważnego i realistycznego podejścia do tematu superbohaterów jest to pozycja obowiązkowa. Bruce Willis powraca jako obrońca uciśnionych David Dunn. Samuel L. Jackson znowu wciela się w genialnego Mister Glassa. No i niesamowity James McAvoy kolejny raz zachwyca aktorskim kunsztem grając ponad 20 postaci zamkniętych w jednym ciele. Film jest… specyficzny. Mnie do gustu przypadł – sprawdźcie naszą recenzję. Tymczasem przypomnijmy sobie najciekawsze superbohaterskie filmy, w których raczej się nie śmieszkuje.
Zaczynamy, a jakże, od „Niezniszczalnego”. W 2000 roku nikt nie spodziewał się, że M. Night Shyamalan – świeżo po sukcesie „Szóstego zmysłu” – zaprezentuje widzom coś zgoła innego i wyjątkowo oryginalnego. Historia superbohatera opowiedziana w stu procentach „na poważnie” wciąż zachwyca.
Kiedyś to były czasy! Filmy Marvela kojarzyły się z przaśnością i porażkami w Box Office, a DC królował pod rządami Christophera Nolana. „Mroczny Rycerz” z 2008 roku to arcydzieło komiksowej adaptacji. Batman w realistycznym świecie rodem z „Gorączki” Michaela Mana sprawdził się znakomicie. Że nie wspomnę o arcygenialnym Jokerze…
„Watchmen” to klasyka powieści graficznej. „Watchmen. Strażnicy” to bardzo udana kinowa adaptacja historii o podstarzałych superbohaterach. Jest tu nieco więcej efekciarstwa niż na kartach komiksu, ale na szczęście zachowano ton pierwowzoru. Uwaga, to film dla dorosłych i przede wszystkim dojrzałych widzów.
James Gunn, zanim stworzył „Strażników Galaktyki”, zrealizował niskobudżetową perełkę zatytułowaną, a jakże, „Super”. Niech was nie zwiedzie zabawny zwiastun – to dość mroczna historia kolesia, który postanawia zostać superbohaterem. Nie brakuje mu zapału – brakuje mu tylko supermocy i paru klepek.
Zestawienie kończymy rewelacyjnym „Loganem”. Western, kino drogi i komiksowa historia w jednym – pożegnanie Hugh Jackmana z rolą Wolverine’a zachwyciło widzów i krytyków. Krwawe, dojrzałe i bardzo emocjonalne kino – polecam!
Zachęceni? W takim razie widzimy się na "Glass" w Multikinie!
Glass

Glass

Thriller Od lat: 15 129 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Glass" oraz inni superbohaterowie na poważnie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.