Newsy

Gierszał niczym James Dean

„Yuma” to ekscytujące połączenie kina akcji, komedii i romansu z popisową rolą Jakuba Gierszała, laureata m.in. Złotej Kaczki i Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po upadku PRL. Zyga (Gierszał) ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach.  Z pomocą kumpli, a także obrotnej ciotki (Katarzyna Figura), zostaje królem „jumy” – drobnych kradzieży w Niemczech. Proceder szybko się rozpowszechnia, miejscowość Zygi dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego, a lokalny król jumaków zyskuje powszechny szacunek i powodzenie u płci pięknej (o jego serce wojują w filmie Karolina Chapko i Helena Sujecka).

Wkrótce jednak młodym i gniewnym wspólnikom Zygi (Krzysztof Skonieczny i Jakub Kamieński) przestaną wystarczać markowe ubrania i elektronika. Gdy wejdą w drogę rosyjskim gangsterom pod wodzą nieobliczalnego Opata (najbardziej demoniczna rola w karierze Tomasza Kota), a regularnie okradani Niemcy wprowadzą szczelniejszą ochronę przed rabusiami, zabawa w policjantów i złodziei zmieni się w niebezpieczną rozgrywkę [opis dystrybutora].

„Yuma” wejdzie do kin 10 sierpnia.

Yuma

Yuma

Dramat Sensacyjny Od lat: 15 113 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Gierszał niczym James Dean

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

monika

monika

10.06.2012, 21:06:47

Pierwszy raz spotkałam się z tym w jakimkolwiek kinie,że kasjer sprzedający bilet na seans zajmuje się jednocześnie sprzedażą popcornu, nachos czy coca - coli. Po kilkudziesięciu minutach czekania na kupno biletu zrezygnowałam z seansu. Może ktoś powinien przemyśleć inny manewr, np. to,że oddzielnie sprzedajemy bilety na seans i oddzielnie kinowe jedzenie. Masakra.