Newsy

TEATR: „FRANKENSTEIN”

ZOBACZ AKTORSKI POJEDYNEK BENEDICTA CUMBERBATCHA I JONNY’EGO LEE MILLERA!

Którego Sherlocka wybierasz? Cumberbatch czy Miller? Niezależnie od tego, jak odpowiesz na to pytanie – już 27 i 29 października w Multikinie możesz zobaczyć obu panów w rolach innych niż te, do których przywykłeś: na teatralnej scenie, jako Frankensteina i Monstrum, albo Monstrum i Frankensteina, bo odsłony pojedynku będą dwie.

27 października o godz. 19:00 zaprezentujemy pierwszą: we Frankensteina wcieli się Benedict Cumberbatch, a Jonny Lee Miller zagra Monstrum; 29 października o godz. 19:00  odsłona druga: role się odwrócą – Miller zagra Frankensteina a Cumberbatch Monstrum. Każdego z aktorów będzie można obejrzeć w obu rolach i we własnym zakresie zdecydować, który wypadł lepiej. A wybór nie będzie łatwy – obaj są świetni!

Pojedynek wyreżyserował nie lada kto, bo (powracając do teatralnych korzeni) laureat Oscara Danny Boyle – twórca takich filmów jak „Trainspotting” i „Slumdog. Milioner z ulicy”. Tragiczna historia Wiktora Frankensteina, naukowca pragnącego rozwikłać zagadkę życia i śmierci, oraz stworzonego przez niego z fragmentów ludzkich ciał monstrum stała się tematem sporej liczby adaptacji filmowych, które jednak często spłycały filozoficzną wymowę książki Mary Shelley „Frankenstein albo Współczesny Prometeusz” (1818). Twórcy teatralnej wersji „Frankensteina” zmienili ten stan rzeczy i skupili się na przesłaniu zawartym w gotyckiej powieści, którą pisarka zaczęła tworzyć, mając niespełna 20 lat, a inspirowała się prawdopodobnie aferą grabarzy z 1606 roku, mającą miejsce w miasteczku Frankenstein – dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich.

Jakie  to przesłanie? Przekonaj się w  Multikinie i  zdecyduj, kto według Ciebie jest najlepszym Frankensteinem wśród Sherlocków!

Na „Frankensteina II” (Benedict Cumberbatch jako Frankenstein, Jonny Lee Miller jako Stworzenie) zapraszamy 27 października o godz. 19:00, a na „Frankensteina” (Jonny Lee Miller jako Frankenstein, Benedict Cumberbatch jako Stworzenie) 29 października o godz. 19:00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze

Już teraz zapraszamy także na kolejne spektakle teatralne w Multikinie: 4 listopada o godz. 19:00 hipnotyzujący „Bank Braci Lehmann” – historia o regułach współczesnego świata i rodzinnej firmie, która zmieniła jego losy w reżyserii Sama Mendesa; 19 listopada o godz. 19:00 „Fleabag. Szmata” z Phoebe Waller-Bridge – spektakl, który stał się punktem wyjścia dla kultowego serialu, a 26 listopada o godz. 19:00 „Uśmiechnij się” („Present Laughter”) – przezabawna i jednocześnie skłaniająca do refleksji komedia o perypetiach zmagającego się z „kryzysem wieku średniego” aktora z Andrew Scottem, znanym m. in. z „Sherlocka” BBC i serialowej wersji „Fleabag”, w roli głównej.

Wszystkie spektakle prezentowane są w ramach projektu MultiCulture Britain: wspólnego przedsięwzięcia British Council i Multikina, w ramach którego na ekranach kin sieci można oglądać najciekawsze brytyjskie spektakle i koncerty.

Patronami medialnymi spektakli teatralnych w Multikinie są: ZWIERCIADŁO, SENS, e-teatr.pl, TerazTeatr.pl.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na multikino.pl.

National Theatre Live: Frankenstein - Benedict Cumberbatch jako Monstrum

National Theatre Live: Frankenstein - Benedict Cumberbatch jako Monstrum

131 min

Więcej o filmie
National Theatre Live: Frankenstein - Jonny Lee Miller jako Monstrum

National Theatre Live: Frankenstein - Jonny Lee Miller jako Monstrum

125 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do TEATR: „FRANKENSTEIN”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.