Newsy

Filmowe Mikołajki

Na co z uczniami do kina?

Mikołajki kojarzą się najczęściej ze skarpetami pełnymi słodkości. Wszyscy jednak znamy konsekwencje braku umiaru w jedzeniu słodyczy. Proponujemy więc niskokaloryczną wizytę w Multikinie i smakowite kąski filmowe, które dostarczą Państwa uczniom równie dużo endorfin, co tabliczka czekolady. *

A w tym roku naprawdę jest w czym wybierać… Jak odnaleźć się w mnogości propozycji filmowych i wybrać dobrze? Spieszymy z pomocą i przedstawiamy TOP 5 filmów mikołajkowych 2019 roku!

Anna, Elsa, Olaf i „Kraina lodu 2”

Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że to najbardziej oczekiwany film dla dzieci tego roku. Wysmakowany wizualnie, pełen magii, ciepła (mimo mroźnej fabuły) i co najważniejsze – niosący mądre przesłanie. Druga część, poza przyjemnością z oglądania, wzbudzi refleksje na temat własnego pochodzenia, relacji z rodzeństwem i przyjaciółmi, ale także zmian klimatycznych… Wyśmienita rozrywka i edukacja z filmem w jednym!

Śnieżna paczka” – ten skład może ocalić świat!

Pozostając jeszcze przez chwilę w otoczeniu lodowych krajobrazów, zapraszamy na premierę „Śnieżnej paczki”. Bohaterem filmu jest lisek polarny o imieniu Śmigły. Tu zamiast walki ze skuwającym krainę lodem, zobaczymy potyczki bohaterów, którzy pod przywództwem Śmigłego wystąpią w obronie lodowców – zagrożonych przez ekscentrycznego morsa, który planuje zatopić cały świat.

Dla pierwszych klas, które dokonają rezerwacji na „Śnieżną paczkę” – książeczki z zadaniami lub plakaty z filmu gratis! Liczba gadżetów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

„Ratujmy Florę”

Jak pokazały już wcześniejsze tytuły, w mikołajkowych filmach, podobnie jak i u podwalin samego święta celebrowanego 6.12, najważniejszym motywem jest niesienie pomocy. Nie inaczej jest w przypadku „Ratujmy Florę”. Tym razem scenerią będą nie polarne krajobrazy, a słoneczne plenery. Choć przez chwilę będziemy mogli ogrzać się w promieniach filmowego słońca i w ciepłej historii o pomocy – tym razem nie w wymiarze globalnym – ale niesionej wobec jednej żywej istoty: słonicy Flory, która nie mogąc dłużej pełnić swojej funkcji w cyrku, ma zostać uśpiona. Czy zaledwie 14-letniej Dawn uda się ocalić zwierzę?

„Młody renifer Alex”

Skoro o zwierzętach mowa to nie można zapomnieć o najbardziej świątecznym zwierzaku – reniferze. Zwykle zepchnięty w cień Świętego Mikołaja, w filmie „Młody renifer Alex” dostaje główną rolę. W przepięknie zrealizowanej opowieści oglądamy jego pierwsze kroki po mroźnej tajdze Laponii. Oprócz niego w filmie pojawiają się też inne zwierzęta: lemingi, orły, lisy, łosie, rysie i wiele innych. Śledząc kolejne etapy dorastania Alexa widzimy jak powoli opanowuje trudną sztukę przetrwania w surowych, choć pięknych warunkach przyrody.

„Magiczne święta Kacpra i Emmy”

W mikołajkowym zestawieniu nie zapominamy o najmłodszych! „Magiczne święta Kacpra i Emmy” to już klasyk w naszych propozycjach dla grup przedszkolnych. Choć film premierę miał kilka lat temu, nie stracił ani na aktualności, ani na entuzjazmie, jaki budzi wśród maluchów. Kacper i Emma wprowadzą przedszkolaki w świąteczny nastrój, przy okazji snując opowieść o tradycjach, przyjaźni i znaczeniu świąt.

Last Christmas

Choć Mikołajki zdają się  świętem zarezerwowanym dla dzieci, w Multikinie dbamy o to, by również młodzież mogła dobrze się bawić. Początek grudnia to czas, kiedy w radiu coraz częściej słyszymy przebój duetu Wham! – „Last Christmas”, nucąc go mimowolnie. Mamy nadzieję, że wraz z uczniami dacie się Państwo ponieść tej melodii i historii opowiedzianej w popularnej piosence, którą twórcy filmu przekuli w pełnometrażową opowieść o miłości, magii świąt i podążaniu za głosem… serca i George’a Michaela.

W celu dokonania rezerwacji na któryś z wyżej wymienionych filmów zachęcamy do kontaktu ze specjalistą ds. rezerwacji grupowych w Państwa ulubionym kinie. Chętnie pomożemy dokonać właściwego wyboru lub zaproponuje coś spoza tego zestawienia.

 

*Gdybyście chcieli Państwo jednak dodatkowo osłodzić swoim podopiecznym wizytę w kinie, zachęcamy do zakupu specjalnych, tańszych zestawów dla grup szkolnych.

Przy zakupie zestawów dla całej klasy naliczany jest dodatkowy rabat, a nauczyciel otrzymuje darmowy zestaw.

Kraina lodu 2

Kraina lodu 2

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 103 min

Więcej o filmie ZAREZERWUJ/KUP BILET
Śnieżna paczka

Śnieżna paczka

Animowany Familijny Od lat: b.o. 92 min

Więcej o filmie
Last Christmas

Last Christmas

Komedia romantyczna Od lat: 12 103 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Filmowe Mikołajki

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.