Newsy

Filmowa dżungla w kinie

Dżungla dżungli nierówna i… niepodobna.

Na ekrany Multikina wchodzi właśnie najnowsza odsłona przygód mocarnego władcy małp, Tarzana. To doskonały pretekst, by przyjrzeć się bliżej temu, jak Hollywood motyw dżungli przerabiało.

DŻUNGLA, ALE W MIEŚCIE
Pamiętacie „Jumanji”? Ach, kogo ja chcę oszukać. Toż to hit hitów i wielki przebój, a dla większości młodszego pokolenia film dzieciństwa, który rozbawił, przestraszył, wzruszył i zachwycił. Efekty specjalne nieco się zestarzały, aczkolwiek ja kupuję tę konwencję – wszakże tutaj ożywa gra planszowa, więc niekoniecznie wszystko musi wyglądać fotorealistycznie. Najważniejsze jest to, że na naszych oczach miasto zamienia się w dżunglę wypełnioną najrozmaitszymi zwierzakami. Pamiętacie ucieczkę przed nosorożcami?


CZEGO CHCESZ DZIEWCZYNO? JA WIEM…
W „Tarzan: Legenda” nasz tytułowy bohater wraca z Londynu do dżungli. Niby ma pełnić funkcję rządową, ale szybko okazuje się, że będzie musiał własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość wyjątkowo odrażającym nikczemnikom. Wychowany przez goryle mężczyzna zna dżunglę lepiej od niej samej, dlatego wiemy, że złoczyńcy nie mają z wyrzeźbionym Aleksandrem Skarsgårdem żadnych szans. Najnowszy film o legendarnym władcy małp zapowiada się na emocjonujące rozrywkowe kino przygodowe. Welcome to the jungle!


KOSMICZNE KNIEJE
Zaraz, zaraz, ale jak to, „Star Trek”? Otóż tak, „Star Trek”. Załoga Enterprise podczas swoich gwiezdnych podróży spotkała niezliczone nowe formy życia zamieszkujące wyjątkowo egzotyczne światy. Widzieliśmy to chociażby w początkowej sekwencji „W ciemność. Star Trek”, rozgrywającej się na planecie pokrytej krwistoczerwonym buszem, zamieszkałej przez humanoidalne istoty o białej skórze i żółtym odzieniu. Dżungla w kosmosie zawsze spoko. Na zachętę zwiastun najnowszej części: „Star Trek: W nieznane”.

Z buszu pochodzi
Piotr Olczyk

Star Trek: W nieznane

Star Trek: W nieznane

Akcja Science-Fiction Od lat: 12 122 min

Więcej o filmie
Tarzan: Legenda

Tarzan: Legenda

Akcja Przygodowy Od lat: 12 109 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Filmowa dżungla w kinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.