Newsy

Film, balet i futbol w Multikinie

W ten weekend przenieś się do cyberkapitalizmu, w którym pieniądz stał się czasem.

Wsiądź do ekskluzywnej limuzyny młodego miliardera Johna Packera (Robert Pattinson), który mimo zagrożenia życia postanowił wybrać się do fryzjera na drugi koniec miasta. „Cosmopolis” Davida Cronenberga („Pająk”) oparte na powieści Dona DeLillo wzięło udział w konkursie głównym festiwalu filmowego w Cannes.

Wpomóż życzliwą radą Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Elizabeth Banks i Brooklyn Decker, które znalazły się w najwspanialszym i zarazem najtrudniejszym momencie swojego życia. „Jak urodzić i nie zwariować” zainspirowane zostało poradnikiem „W oczekiwaniu na dziecko”, który sprzedał się w ponad 35 mln egzemplarzy.

Wybróbuj nową gałąź turystyki, tzw. ekstremalną. Wraz z bohaterami „Czarnobyla. Reaktora strachu” odwiedź miasto robotnicze Prypeć, ewakuowane w ciągu jednej nocy po wybuchu w elektrowni jądrowej. Tylko uważaj! Nie wszyscy opuścili skażony teren. Scenariusz do filmu napisał Oren Peli, twórca „Paranormal Activity”.

26 czerwca wybierz się na balet „Jezioro Łabędzie” 3D w niecodziennym wydaniu. Akcja spektaklu w intepretacji legendarnego Matthew Bourne’a rozgrywa się w angielskiej rodzinie królewskiej. Główny bohater Zygfryd stylizowany jest na księcia Karola, ale z charakteru przypomina raczej księżnę Dianę – jest nadwrażliwy i prawy.

29 czerwca mamy zaś dla Ciebie dwie atrakcje. Pierwsza to Noc Kina, podczas której wyświetlimy m.in. „Wstyd”, „Nietykalnych”, „Drive”, „Igrzyska śmierci” i „Mój tydzień z Marilyn” (repertuar różni się w zależności od kina). Druga zaś to specjalny i jedyny pokaz „El Sueño”, czyli pierwszego polskiego dokumentu o surfingu.

Przypominamy też o Wielkiej piłce na wielkim ekranie. Polska reprezentacja co prawda odpadła już z Euro 2012, ale na widzów wciąż czekają ogromne emocje. W ten weekend odbędą się mecze ćwierćfinałowe, a w przyszłą środę i czwartek – półfinały.

Zapraszamy.

Jerzy Wasowski

Cosmopolis

Cosmopolis

Dramat Thriller Od lat: 15 110 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Film, balet i futbol w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.