Newsy

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” – zdradzamy 5 sekretów filmu!

Eddie Redmayne uchyla rąbka tajemnicy…

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” to film, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, autorka kultowych przygód „Harry’ego Pottera”. I już sama ta wiadomość wywołuje zapewne u miłośników jej twórczości dreszczyk ekscytacji… W końcu wiadomo – magii nigdy dość!

Po sukcesie pierwszej części filmu - „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” – pisarka poszła za ciosem i postanowiła przenieść widzów do 1927 r. Akcja rozgrywa się na kilka miesięcy po tym, jak Newt (Eddie Redmayne) pomógł zdemaskować i schwytać czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Mag uciekł jednak w dramatycznych okolicznościach. Jedyną osobą, która może powstrzymać szalonego Grinewalda, jest czarodziej i niegdyś jego najlepszy przyjaciel — Albus Dumbledore (Jude Law). Ten ostatni nie poradzi sobie jednak bez pomocy byłego ucznia, Newta Scamandera.

Duet będzie musiał po raz kolejny stawić czoła siłom zła, a nowa misja stanie się sprawdzianem jego lojalności. Czy Newtowi i Albusowi uda się pogodzić coraz bardziej zwaśniony świat czarodziejów? Odpowiedzi na to pytanie szukajcie w kinie, a tymczasem sprawdźcie, co warto wiedzieć o filmie przed seansem. Kilka sekretów zdradził Eddie Redmayne!

# 5 Thriller czy komedia?

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

W porównaniu do filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” jego sequel jest zdecydowanie bardziej mroczny. Nie oznacza to jednak, że zabraknie w nim akcentów komediowych, za które pokochali go fani. W jednym z wywiadów Eddie Redmayne zdradził, że „film ma w sobie trochę z thrillera, ale zawiera też lekkość i cudowność, do której przyzwyczaiła nas J.K. Rowling.” Aktor twierdzi, że miks gatunków działa tylko na jego korzyść i stanowi ogromny atut. Trudno się z nim nie zgodzić, szczególnie pamiętając, że ta formuła doskonale sprawdziła się również w filmach spod znaku przygód „Harry’ego Pottera”.

# 4 Improwizacja

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Przy okazji realizacji drugiej części „Fantastycznych zwierząt” J.K. Rowling pojawiała się na planie i pozwalała aktorom na improwizację. Autorka wręcz zachęcała do zabawy postaciami w ramach opowieści.

"Myślę, że to jedna z najbardziej niesamowitych rzeczy, kiedy ktoś obdarzony takim talentem zachęca aktorów do podjęcia pracy i proponowania swoich pomysłów", powiedział o autorce Eddie Redmayne. „Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, bo dzięki tej wolności mieliśmy szansę dać postaciom coś wyjątkowego od siebie.” 

# 3 Uczucia rozkwitają powoli

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

„Pod koniec pierwszej części filmu widzieliśmy jedynie początki uczucia, które zaczęło łączyć Newta z Tiną. W „Fantastycznych zwierzętach: Zbrodnie Grindelwalda” ich związek poprzez nieporozumienia i niedomówienia nie rozwija się na początku zbyt dynamicznie. Potem jednak mamy szansę obserwować, jak dwoje ludzi, którzy są poważnie niekompetentni w wyrażaniu emocji, spróbuje się odnaleźć." – zdradził Eddie Redmayne.

# 2 Magiczny powrót do Hogwartu

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Na planie „Fantastycznych…” pojawiło się wiele rekwizytów z filmów o „Harrym Potterze”. Widać to w szczególności wtedy, gdy zaglądamy do gabinetu Dumbledora. Sprawne oko fana wypatrzy na pewno kilka znajomych perełek.

# 1 Dumbledore jest… sexy!

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fani już zdążyli ochrzcić postać graną przez Jude’a Law „Yumbledor” (od słówka „yummy”, czyli „przepyszny”). Odnosi się to na pewno do jego gry aktorskiej, ale też wyglądu amanta. No cóż, trzeba przyznać, że brytyjski aktor tchnął w starego dobrego Dumbledora dużo sex appealu.

A Wy? Jakie macie powody, żeby obejrzeć „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”? Wpisujcie je na naszym forum!

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fantasy Familijny Od lat: 12 134 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” – zdradzamy 5 sekretów filmu!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Milena

Milena

21.11.2018, 21:49:13

Ach co za film! Doskonały, piękny, efekty - wiadomo, na wysokim poziomie. Treść filmu - nie zawiedli... a może ja tak bardzo kocham całą serię, że nie widzę potrzeby krytykowania. Wchodzę w ten świat umysłem i sercem, ciesząc się jak małe dziecko z prezentów urodzinowych ;> Moje oczekiwania spełnione, ale mój 10-letni syn jednak nie był tak zafascynowany, jak opowieściami o Harrym. Zbrodnie Grinewalda są treścią dla starszej publiki, która odczyta przesłania we właściwy sposób. Polecam wszystkim i niech każdy wyrabia swoją opinię.