Newsy

EDUKACYJNIE O… „Kicia Kocia na pikniku”. Dlaczego odpoczynek jest ważny?

Uwielbiana przez najmłodszych widzów bohaterka już wkrótce powróci na wielki ekran! Już 5 sierpnia zapraszamy do Multikina na najnowszą odsłonę przygód rezolutnej kotki i jej przyjaciół. „Kicia Kocia na pikniku” to kolejny film z serii animacji, powstałych na kanwie bestsellerowych książek autorstwa Anety Głowińskiej. Czego tym razem najmłodsi widzowie będą mieli szansę nauczyć się od tytułowej bohaterki filmu?

Siedem kilkuminutowych odcinków, składających się na 45-minutową całość: „Kicia Kocia na pikniku” to idealny wybór na jeden z pierwszych seansów dla najmłodszych widzów. Średni metraż animacji nie nadwyręży cierpliwości maluchów, a różnorodne przygody przeżywane przez tytułową bohaterkę nie pozwolą się nudzić w trakcie projekcji. Z filmowych opowiastek o znanej i lubianej kotce można wysnuć także niejeden wartościowy morał. 

Poznaj dydaktyczne walory filmu „Kicia Kocia na pikniku”:

  • Wartość odpoczynku. Odcinki wchodzące w skład animacji „Kicia Kocia na pikniku” skupiają się wokół zagadnienia zabawy i relaksu. Dlaczego tak ważne jest, by mimo różnych obowiązków codziennie znaleźć czas na odpoczynek? I czy można relaksować się… aktywnie? W trakcie projekcji młodzi widzowie będą mieli szansę poznać wiele ciekawych i wartościowych pomysłów na wakacyjną (i nie tylko!) rozrywkę. Seans ma szansę zainspirować maluchy do aktywnego spędzania wolnego czasu.
  • Zachęta do podejmowania nowych wyzwań. Rezolutna i odważna bohaterka ma szansę rozbudzić w maluchach ciekawość świata i odwagę do podejmowania różnorakich inicjatyw. Pouczające perypetie Kici Koci jednocześnie w mądry sposób przypomną małym widzom o tym, że warto zachowywać ostrożność i rozsądek w trakcie mierzenia się z nowymi wyzwaniami.
  • Bezpieczne wakacje. Być może w trakcie wakacji Twoi podopieczni będą mieli szansę odkrywać zupełnie nowe dla nich zakątki. Basen, plaża, morze, wieś, boisko – w najnowszej części filmowej serii Kicia Kocia także odwiedzi wiele ciekawych miejsc. Jak należy zachowywać się w każdym z nich, by zadbać o bezpieczeństwo własne i innych? Seans filmu może być interesującym pretekstem do rozmowy na ten temat.
  • Nauka empatii wobec innych. Uważność na drugą osobę, szacunek wobec emocji (cudzych i własnych), życzliwość wobec innych, dbanie o dobre relacje – to kolejne wartości, które można odnaleźć w animacji. Jeden z filmowych epizodów pokaże młodym widzom także, że nie warto zachowywać się egoistycznie. Kicia Kocia początkowo nie będzie chciała dzielić się swoimi zabawkami z kompanami, ale wkrótce przekona się, że największą frajdę przynosi wspólna zabawa i dzielenie się z innymi.
  • Walor integracyjny. Wspólny seans filmu może zachęcić młodych widzów do podzielenia się własnymi wspomnieniami i doświadczeniami z letnich wojaży.

W celu rezerwacji seansu dla grupy skontaktuj się ze specjalistą ds. kluczowych klientów.