Newsy

Dzień Ojca: Z tatą do kina

Na co zabrać swojego staruszka?

Dzisiaj Dzień Ojca! Wszystkim ojcom składamy serdeczne życzenia, a wszystkim dzieciom przypominamy – odezwijcie się dzisiaj do swoich tatów i powiedzcie im coś miłego. Najlepiej to, że zabieracie ich w najbliższym czasie do kina. Z chęcią podpowiem wam, który film wybrać, by tatkowi było miło.

Zacznę od prywaty, ale dość rozczulającej. Równiutko dwadzieścia lat temu, 25. czerwca 1996 roku, do kin wszedł pierwszy „Dzień Niepodległości”.  Nieco później mój szanowny tato zabrał mnie na to widowisko i pamiętam, że od razu po seansie poszliśmy do sklepu z zabawkami, gdzie zaopatrzono mnie w figurkę przedstawiającą wrednego kosmitę. I teraz, dwie dekady później, role się odwracają. To ja zabieram ojca do kina, choć tym razem na kontynuację „jedynki”, czyli „Dzień Niepodległości: Odrodzenie”. Pierwsze recenzje mówią wprost – jest tak samo głupio, ale i piekielnie wciągająco, jak za pierwszym razem. Nam to wystarczy.

Jeśli naparzana z kosmitami nie jest naszym ulubionym zajęciem, to zawsze możemy zabrać tatusia na kontynuację jednego z najlepszych horrorów ostatnich lat. „Obecność 2” to świetne kino grozy, które umiejętnie operuje najrozmaitszymi technikami straszenia. Najczęściej wywołuje w nas terror długimi ujęciami i mroczną atmosferą. Rzadziej wrzuca nam znienacka na ekran kolejne maszkarony, przez co wyrzucamy w powietrze kubełki popcornu, a po chwili nerwowo się śmiejemy. Jeśli tylko staruszek nie ma problemów z sercem, to „Obecność 2” będzie więcej, niż tylko dobrym wyborem rodzinnego seansu.

Nie wiem jak wasi ojcowie, ale mój lubi czasem obejrzeć klasycznie dobry film sensacyjny. No i zgadnijcie, co gramy obecnie w Multikinie? „Dzień Bastylii” z Idrisem Elbą i znanym z „Gry o Tron” Richardem Maddenem jest porządnym akcyjniakiem rozgrywającym się w Paryżu podczas, nie zgadniecie, Dnia Bastylii. Niesłuszne oskarżenia, agent wyjęty spod prawa, nikczemny wróg pociągający za sznurki oraz dużo, dużo strzelania i brzydkich słówek – „Dzień Bastylii” to zastrzyk adrenaliny dla każdego miłośnika kina akcji.

No dobra, ale co w przypadku, gdy nasz tato nie chcę się ruszyć z domu, „bo mecz”? Spokojna głowa, mamy rozwiązanie! Po prostu zabierzcie swojego staruszka do Strefy kibica Coca-Cola w Multikinie! Wystarczy że kupicie Zestawy kibica, z którymi dostaniecie bezpłatne wejściówki na wybrany przez was mecz UEFA EURO 2016™. Wspomnieliśmy, że możecie zawczasu zarezerwować miejsca na sali? Jeśli tylko ściągniecie tatę z jego ukochanego fotela, to gwarantuję, że obejrzenie  dobrej piłki na wielkim ekranie sprawi mu ogromną przyjemność!

OK, dostaliście podpowiedzi. Teraz chwytajcie za telefon i ustawcie się na kino z tatą. Miłego seansu!

Swoje miejsca już zarezerwował i dodatkowo wszystkich tatów pozdrawia
Piotr Olczyk