Newsy

Dzień Matki: coś dla was, Mamy!

Dziś dzień matki, więc jeśli zastanawiacie się, na co z mamą do kina, poniżej kilka sugestii.

Możecie obejrzeć – uwaga tu zaskoczenie! – „Dzień Matki”. Reżyser Garry Marshall ma na karku osiemdziesiątkę i udowadnia, ze stary człowiek naprawdę może. Facet dał nam kiedyś „Pretty Woman” i „Uciekającą pannę młodą”, a to zobowiązuje. Nie dziwi więc, że pierwsze skrzypce w najnowszym filmie gra Julia Roberts, która ma do pomocy Kate Hudson, Jennifer Aniston i Jasona Sudeikisa. Tytułowe święto przeżywamy właśnie z ich perspektywy, a że sytuacje życiowe samotnej matki dwóch synów, gwiazdy nieposiadającej dzieci, młodej dziewczyny niedogadującej się z własną matką i ojca samotnie wychowującego dwie córki bardzo się różnią – możemy liczyć na całą paletę emocji.


Jeżeli Wasza mama lubi stare polskie przeboje, zawsze możecie iść na #wszystkogra. Jeśli jest przy okazji fanką „Tańca z gwiazdami”, lubi zawiesić oko na zgrabnych torsach przedstawicieli nominalnie brzydszej płci oraz wie, co to insta, fejs, a przede wszystkim hasztag – możecie śmiało zaplanować sobie wieczór w towarzystwie Kingi Preis, Stanisławy Celińskiej i – last but not least – Sebastiana Fabijańskiego.Nie wykluczamy, że wasze matki to równe babki, czyli zamiast facetów pląsających wedle ustalonej choreografii wolą samczy balet w rytm ciosów pięścią (choć młotek też nie zawadzi),  język z rynsztoka oraz przystojnych acz niegrzecznych chłopców. Jeśli trafiliśmy z diagnozą, to koniecznie zabierzcie je na „Nice guys – równych gości”. Ryan Gosling i Russel Crowe do najbrzydszych nie należą i choć pierwszy gra skończonego ofermę, a drugi jest dwa razy większy niż w roli gladiatora, to cały czas jest na co popatrzeć. Panowie biją, piją i się kłócą – czasem warto zabrać na coś takiego mamę do kina, by uniknąć podobnych ekstremów pod własnym dachem.Dla mam wrażliwych, emocjonalnych i wychowanych na klasyce literatury również coś się znajdzie. Tym bardziej, że „Alicja po drugiej stronie lustra” ma w sobie piękny i pouczający wątek skomplikowanej miłości matki i córki. Alicja reprezentuje postęp i entuzjazm, jej mama – dystans i tradycję. Czy można pogodzić te skrajne żywioły? Przekonajcie się sami!


Mamy tez coś dla mam, które wolałyby, by do kina wyciągnął je ojciec. By oboje dobrze się bawili, proponujemy nie lada gratkę: „Zakładnik z Wall Street” łączy politykę, gospodarkę, akcję, suspens, szczyptę wzruszeń i trochę życiowej mądrości. Nie bez znaczenia jest też obsada: Julia Roberts i George Clooney robią tu robotę! Ściskanie palców na oparciu fotela – lub na zdrętwiałej dłoni taty – gwarantowane. Mama będzie czuć się bezpieczna – tata utwierdzi się w wierze, że jest potrzebny. A wy.. cóż, możecie zasponsorować im bilety.

#WszystkoGra

#WszystkoGra

Musical Od lat: 12 91 min

Więcej o filmie
Zakładnik z Wall Street

Zakładnik z Wall Street

Dramat Thriller Od lat: 15 99 min

Więcej o filmie
Alicja po drugiej stronie lustra

Alicja po drugiej stronie lustra

Fantasy Familijny Przygodowy Od lat: 7 113 min

Więcej o filmie
Dzień Matki

Dzień Matki

Komedia Od lat: 12 118 min

Więcej o filmie
Nice Guys. Równi goście

Nice Guys. Równi goście

Akcja Komedia Thriller 116 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Dzień Matki: coś dla was, Mamy!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

gall anonim

gall anonim

26.05.2016, 14:45:28

Ciekawe, ze po 26.06 w Elblagu juz nie graja tego filmu. Wiele osob na pewno chcialoby zabrac w najblizszy weekend mamy na ten film ale niestety Multikino o tym nie pomyslalo. Straciliscie okazje na calkiem niezly zarobek, a potencjalni widzowie sa rozczarowani.