Newsy

Dzień Bezpiecznego Internetu

świętujmy w kinie!

Dzień Bezpiecznego Internetu, obchodzony w Europie 5 lutego, to święto zainicjowane przez Komisję Europejską, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas korzystania z zasobów Internetu. W tym dniu wiele organizacji włącza się w działania zwiększające świadomość użytkowników tzw. Sieci w zakresie bezpieczeństwa haseł, przeglądania stron internetowych, nawiązywania wirtualnych znajomości, internetowego hejtu i wielu innych.

Zespół Edukacji Multikina „nie tylko od święta” wychodzi z propozycjami seansów i specjalnych lekcji z zakresu cyberbezpieczeństwa, z których szkoły mogą korzystać przez cały rok. Wierzymy się, że właściwa edukacja w tym obszarze może znacząco zmniejszyć cyberprzestępczość.

Dla przedszkoli

W ramach projektu Bezpieczny Przedszkolak pochylamy się również nad bezpieczeństwem najmłodszych, którzy, choć nie surfują jeszcze tak sprawnie po Internecie, narażeni są na niebezpieczeństwa podczas korzystania z gier i aplikacji dla maluchów lub oglądania bajek na kanałach typu youtube.

Z pomocą przychodzi nam Ralph Demolka, który wraz ze swoją przyjaciółką Wandelopą, w zabawnej i mądrej animacji udzielają wskazówek, jak z głową bawić się w tym pełnym zagrożeń, ale i atrakcji, wirtualnym świecie. W wybranych kinach przed seansami „Ralpha Demolki w Internecie” odbywają się spotkania z policjantami z wydziałów prewencji, informatykami i psychologami. Aktualne informacje o planowanych spotkaniach dostępne TUTAJ.

Dla szkół

Dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej również proponujemy zajęcia z Ralphem dla trochę bardziej zaawansowanych użytkowników. Aktualne terminy spotkań znaleźć można TUTAJ.

Zachęcamy również do udziału w seansach „Ralpha…” bez prelekcji. W omówieniu zagadnień edukacyjnych po filmie pomogą Państwu specjalnie przygotowane przez nas scenariusze lekcji.

Dodatkowo w ramach „pokazów na zamówienie” proponujemy m.in. następujące filmy:

Klasy IV-VI szkoły podstawowej:

„Pokazy na zamówienie” oraz seanse z prelekcjami dostępne są po wcześniejszym uzgodnieniu. Minimalna liczba widzów na seansie i termin spotkania do ustalenia z lokalnymi specjalistami ds. rezerwacji grupowych.

Player One

Player One

Familijny Science-Fiction Od lat: 12 140 min

Więcej o filmie ZAREZERWUJ/KUP BILET
Nerve

Nerve

Thriller Od lat: 12 97 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Dzień Bezpiecznego Internetu

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.