Newsy

DZIECIAKI ROZRABIAJĄ, czyli najfajniejsze dziecięce ekipy w historii kina

Młodzi górą

Dzisiaj Dzień Dziecka! Niestety nie możecie zabrać swoich milusińskich na seans do Multikina, ale już wkrótce to się zmieni! Ponowne otwarcie kin nadchodzi wielkimi krokami! Ani się obejrzycie, a będziecie siedzieli w jednej z naszych wygodnych sal, zajadli popcorn i oglądali nowe świetne produkcje na wielkim ekranie - takie jak "Tarapaty 2", czyli kontynuacja polskiego familijnego hitu. Julka i Olek to zgrana paczka domorosłych detektywów. Oboje dokazują ile wlezie, ale czyż nie o to właśnie chodzi w byciu dzieckiem? Wiele kultowych oraz tych mniej znanych filmów stawia na dziecięcą obsadę, co rozbawia równolatków oraz łechce dorosłych miłym dotykiem nostalgii. Dziś, z okazji Dnia Dziecka, przypomnimy kilka niezapomnianych młodych ekip, które solidnie rozrabiały na ekranie. Zaczynamy!

Zaczynamy od klasyka nad klasyki - pamiętacie jeszcze "E.T."? Ten kultowy film mistrza Stevena Spielberga wpłynął na wiele późniejszych produkcji - także tych wymienionych niżej! Mały Elliot poznaje niezbyt urodziwego, ale przyjaznego kosmitę i postanawia za wszelką cenę chronić przybysza z gwiazd. Przy okazji uczy się także śmiałości i zdobywa paczkę przyjaciół, z którymi między innymi szybuje za pomocą... rowerów. Taki środek transportu lubimy.

A skoro "E.T.", to "Stań przy mnie". Najpierw była świetna historia o dojrzewaniu, która wyszła spod pióra Stephena Kinga, a potem niezapomniane dzieło Roba Reinera. Historia kilku kumpli, którzy postanawiają na własne oczy zobaczyć nieboszczyka po dziś dzień bawi, wzrusza i dowodzi, że nie ma nic silniejszego, niż prawdziwa przyjaźń. W rolach głównych młodziutkie gwiazdy kina i telewizji, czyli Kiefer Sutherland, Corey Feldman, Jerry O'Connell oraz niezastąpiony River Phoenix. 

A skoro "Stań przy mnie", to "Goonies"! Co jak co, ale tej szalonej ekipy to chyba żadna inna nigdy nie przebije! Fabuła prosta, ale jakże efektywna: grupa dzieciaków znajduje mapę skarbu, a po piętach depczą im niezbyt kompetentni bandyci. Kopalnia kultowych tekstów, sytuacje i zabawne, i nieco przerażające, galeria barwnych bohaterów - "Goonies" to klasyk, który nigdy się nie zestarzeje. "Gruby", "Jadaczka" i cała reszta z młodziutkim Joshem Brolinem na czele robią robotę.

A skoro "Goonies", to "Super 8", czyli rzecz o wiele nowsza i pełna odniesień do kina zeszłej epoki. Akcja rozgrywa się w latach 80. i opowiada o, a jakże, grupie dzieciaków na tropie niebezpiecznego kosmity w małym amerykańskim miasteczku. Reżyseruje J.J. Abrams, produkuje Steven Spielberg, a na ekranie ten pierwszy składa hołd filmom tego drugiego. Dzieciaki są świetne - jeżdżą na rowerach, nagrywają filmy o zombie i przeciwstawiają się atmii amerykańskiej. Taka ekipa to jest to!

A skoro "to jest to", to teraz pora na... "To!". I znowu Stephen King, i znowu grupa dzieciaków w niebezpieczeństwie. Ale tym razem całość, choć miejscami wesoła, jest jednak śmiertelnie poważna - mordercza siła pod postacią upiornego klauna dziesiątkuje małolatów z miasteczka Derry. Reszta po staremu: znów rowery, znów przezwiska i pomysłowe bluzgi, znów wspaniały klimat lat 80 i nostalgiczny powrót do czasów beztroski. No, jeśli nie liczymy żarłocznego potwora. 

Oto nasze zestawienie. A jak tam u Was, macie swoje ulubione filmy, w których dzieciaki rozrabiają? My moglibyśmy wymieniać dalej - Harry, Ron i Hermiona rządzą w serii o Harrym Potterze. Świetne są też bezwstydne dzieciaki z komedii "Supersamiec". Rozkosznie nostalgiczne są "Najlepsze najgorsze wakacje", którego to filmu tytuł zdradza całą fabułę. Nie możemy też (i nie chcemy!) wyrzucić z pamięci Jojo i jego wygadanego towarzysza w "Jojo Rabbit".  Dzieciaki rządza!

Tarapaty 2

Tarapaty 2

Familijny Przygodowy Od lat: 6 87 min

Więcej o filmie
Mulan

Mulan

Familijny Przygodowy Od lat: 7 116 min

Więcej o filmie
Spongebob Film: Na ratunek

Spongebob Film: Na ratunek

Animowany Familijny Przygodowy

Więcej o filmie
Turu. W pogoni za sławą

Turu. W pogoni za sławą

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 80 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do DZIECIAKI ROZRABIAJĄ, czyli najfajniejsze dziecięce ekipy w historii kina

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.