Newsy

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa” z interaktywną lekcją w Multikinie

Specjalna propozycja dla uczniów szkół podstawowych – dostępna we wszystkich kinach sieci Multikino!

„Na ratunek królestwom. Przyszłość leży w twoich rękach. Niepodległość i niezależność jako niezbywalne obywatelskie wartości” – oto motto specjalnie przygotowanych zajęć, w których uczniowie podczas 45-minutowych warsztatów będą mogli zweryfikować swoją wiedzę z historii, sprawdzić kompetencje językowe czy uzasadnić postawę wobec takich pojęć jak wolność, demokracja, agresja, solidarność czy odpowiedzialność. Zajęcia będą oryginalnym ćwiczeniem umiejętności dokonywania trudnych wyborów, budowania kontekstów kulturowych, rozwijania zdolności interpersonalnych i współpracy w grupie.

Nawiązując do kontekstu historycznego i aktualnego zainteresowania opinii publicznej tematem 100. rocznicy odzyskania niepodległości, porozmawiamy z uczniami na temat obywatelskich decyzji, jakie muszą podejmować nie tylko władcy tytułowych czterech królestw, ale i każdy z mieszkańców demokratycznego państwa prawa.

Dodatkową atrakcją będą elementy zajęć korzystające z dydaktycznych technik grywalizacji z użyciem narzędzi cyfrowych (smartfon) w połączeniu z nutą aktywności artystycznej.

Nauczyciele, którzy wezmą udział w lekcji, otrzymają bezpłatną książeczkę z pięcioma unikatowymi scenariuszami zajęć opartymi na filmie „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” i prezentującego jego szeroki kontekst w literaturze, muzyce, balecie i innych dyscyplinach artystycznych. Dla pierwszych 100 uczniów biorących udział w seansie specjalnym w każdym z kin sieci Multikino przewidzieliśmy upominki w postaci plakatów z filmu.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni prelegenci Akademii Filmowej Multikina, zaś zapisy przyjmują specjaliści ds. rezerwacji grupowych. Zajęcia odbywają się w cenie biletu szkolnego, bez dodatkowych opłat.       

Scenariusze lekcji w wersji pdf do pobrania TUTAJ.

W sprawie rezerwacji prosimy o kontakt z min. 1,5-tygodniowym wyprzedzeniem.
Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Fantasy Familijny Od lat: 6 99 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” z interaktywną lekcją w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.