Newsy

Dunst i Mortensen w thrillerze pełnym napięcia i erotyzmu

Już 21 listopada na ekranach kin „Rozgrywka” – „klasyczny porywający thriller, pełen napięcia i erotyzmu” (Glamour) „z olśniewającą trójką aktorów u szczytu formy” (Variety). W stylowym thrillerze zobaczymy nominowanego do Oscara - Viggo Mortensena, nagrodzoną Złotą Palmą Kirsten Dunst oraz nominowanego do Złotego Globu Oscara Isaaca. Reżyserem filmu jest scenarzysta kultowego już „Drive” - Hossein Amini.

Bohaterami filmu „Rozgrywka” są charyzmatyczny i elegancki Chester MacFarland (Viggo Mortensen) oraz jego zjawiskowa i uwodzicielska żona Colette (Kirsten Dunst), którzy odbywają podróż po Europie. W jednym z ekskluzywnych hoteli zwracają na siebie uwagę przewodnika wycieczek, błyskotliwego Rydala (Oscar Isaac). Skuszony olśniewającą urodą Colette oraz bogactwem i wytwornością Chestera, Rydal bez wahania przyjmuje od amerykańskiej pary zaproszenie na kolację. Nie wie, że to początek niebezpiecznej intrygi. Pomiędzy trójką bohaterów rozpocznie się gra, z której zwycięsko wyjdzie ten, kto wyprzedzi ruchy przeciwnika.
„Jako reżyser miałem niezwykle osobisty stosunek do każdej z trzech głównych postaci. Nie chciałem przyglądać się im pod mikroskopem, lecz stać się współwinnym ich występków, podzielać ich moralne i uczuciowe dylematy, lęki i miłosne zawody ” – mówi Amini – „nie chciałem nakręcić pocztówkowej wersji Grecji czy Turcji z lat 60., a zamiast tego pokazać świat, odzwierciedlający ich stan umysłu oraz upadek do osobistych piekieł”.


„Ten z pozoru klasyczny thriller wybija się na tle dzisiejszego kina gatunku, pierwszorzędną jakością i wciągającą fabułą” – pisze o filmie Digital Spy.


„Rozgrywka” w kinach od 21 listopada

Rozgrywka

Rozgrywka

Thriller Od lat: 15 98 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Dunst i Mortensen w thrillerze pełnym napięcia i erotyzmu

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.