Newsy

Doskonałe przyjęcie filmu „Ex Machina”

Debiut reżyserski Alexa Garlanda, scenarzysty „28 dni później” i „W stronę słońca”, zbiera doskonałe recenzje.

Thriller science-fiction „Ex Machina” opowiada o przyszłości, która dzieje się właśnie teraz. Młody informatyk Caleb wygrywa firmowy konkurs i trafia do laboratorium, w którym pracuje szef firmy – Nathan. Poznaje tam piękną Avę – sztuczną inteligencję pod postacią kobiety. Ava jest wynikiem eksperymentu, czuje, myśli, wzrusza się i boi o własną przyszłość. Caleb nie wie, że sam jest częścią eksperymentu, który ma sprawdzić, jak na postać Avy zareaguje przeciętny człowiek.


Koncept scenariusza opiera się, oczywiście, na słynnym Teście Turinga, polegającym na weryfikacji zdolności maszyny do porozumiewania się ludzkim językiem. Człowiek, zachowując się naturalnie, rozmawia z robotem; jeżeli nie jest w stanie określić, czy kontaktuje się z maszyną czy z człowiekiem, uznaje się, że maszyna „przeszła test”. Ale film nie ogranicza się do tej prostej weryfikacji. Jest próbą odpowiedzi na pytanie o to, co stanie się, gdy maszyna przechytrzy człowieka, a nawet przejmie nad nim kontrolę.


Film, który na ekranach polskich kin możemy oglądać od 20 marca, zbiera doskonałe recenzje. Magazyn „GQ” określił go mianem „najlepszego filmu science-fiction od czasów >>Moon<<”, w Total Films czytamy: „Inteligentny, trzymający w napięciu, porażający. Wszyscy powinni go obejrzeć”. Telegraph Film nazywa obraz Garlanda „czarująco mądrym” i chwali grę aktorów.


W obrazie zobaczymy Dohmnalla Gleesona, Alicię Vikander i Oscara Isaaca.

 

„Ex Machina” w kinach od 20 marca.

 

Źródło: www.tylkohity.pl

Ex Machina

Ex Machina

Science-Fiction Thriller Od lat: 15 91 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Doskonałe przyjęcie filmu „Ex Machina”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.