Newsy

Dorociński skuty w kajdanki

Zarośnięty, gotowy na wszystko. Marcin Dorociński jako nieznajomy z tatuażem.

Odliczając dni do premiery „Na granicy”, prezentujemy klimatyczny fragment thrillera w reżyserii Wojciecha Kasperskiego. Pochodząca z filmu scena – „Nieznajomy z tatuażem” – odkrywa mroczne wcielenie Marcina Dorocińskiego, kreującego rolę psychopatycznego Konrada. Z długą brodą, tatuażami (ma je nawet na oczach!) brutalnie wkracza w życie bohaterów granych przez: Andrzeja Chyrę, Bartosza Bielenię („Disco Polo”) i Kubę Henriksen („Planeta singli”). Ich konfrontacja, której tłem są ośnieżone Bieszczady, to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kina w stylu „Przylądka strachu”, „Autostopowicza” a nawet „Lśnienia”. „Na granicy” ze zdjęciami nominowanego do Oscara Łukasza Żala trafi do kin 19 lutego.

„Ten film jest jak jego tytuł – słowo „granica” jest tu kluczem. Opowiada o granicach ludzkich możliwości, toczy się na granicy charakterów i – co dotyczy bohaterów granych przez Kubę Henriksena i Bartka Bielenię – na granicy bycia chłopcem a mężczyzną. Każda z tych postaci jest na granicy swojej wytrzymałości, puszczenia nerwów. Każda ma jakąś swoją wyporność i w różny sposób reaguje na sytuacje ekstremalne, które nas w życiu dotykają”.

„Ojciec grany przez Andrzeja Chyrę i jego dwóch nastoletnich synów docierają tam, aby poukładać sobie życie po śmierci żony i matki. Jak to bywa po rodzinnej tragedii, nie mogą poradzić sobie z emocjami, próbują zlepić tę swoją miłość, przyjaźń, ale nie bardzo im to wychodzi. Ani ojciec nie ma cierpliwości do synów, ani oni nie mają cierpliwości do ojca. Zupełnie nieoczekiwanie w ich życiu zjawia się obcy, czyli mój bohater. Czy Konrad jest personifikacją zła? Chciałbym, aby widz sam odpowiedział sobie na to pytanie”.

„Na granicy” opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię ojca (Chyra) i dwóch synów (Bielenia, Henriksen), którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.


"Na granicy" w kinach od 19 lutego

Źródło: Kino Świat

Na granicy

Na granicy

Thriller Od lat: 15 97 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Dorociński skuty w kajdanki

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Hanna

Hanna

12.02.2016, 19:36:39

To jest film jednego aktora... Pana Marcina Dorocińskiego... jestem pod ogromnym wrażeniem, świetna rola, jakże inna od dotychczasowych. Wielki potencjał prezentuje młody aktor Bartosz Bielenia, na pewno warto o obserwować. Sam film trzyma w napięciu, ale raczej nie jest niczym odkrywczym.