Newsy

„Dom”: Kosmiczna przyjaźń

Animacja Tima Johnsona, reżysera „Skoku przez płot” i „Mrówki Z”.

„To pierwsza postapokaliptyczna, kosmiczna i animowana komedia o przyjaźni i podróży”, mówi reżyser Tim Johnson. To przede wszystkim historia o bohaterach, którzy nie pasują do swoich światów, ale dzięki rodzącej się przyjaźni odkrywają, czym są akceptacja i bycie sobą. Johnson wpadł na pomysł, by nakręcić film, gdy czytał swoim małym synom książkę „Prawdziwe znaczenie Smekodnia” Adama Rexa. „Przeczytałem im dwa rozdziały i zasnęli, a ja bezczelnie czytałem sobie dalej, bo nie mogłem się oderwać”, mówi. Głównym bohaterem „Domu” jest Buw o imieniu Och (Przemysław Stippa), czyli przybysz z innej planety. Buwy mają duże oczy, sześć nóg i uszy przypominające macki. Zmieniają kolor, gdy zmieniają się ich emocje. Żółty oznacza strach, czerwony - złość, a niebieski - smutek. W świecie Buwów wszystko jest okrągłe, a na Ziemi - kwadratowe. W ojczyźnie bohatera mieszkańcom wbija się do głów, że indywidualizm to zło. Och różni się jednak od swoich rodaków. To mądry, pracowity i samotny osobnik, który łaknie przyjaźni i bliskości.

Przygoda zaczyna się od niefortunnego wydarzenia. Och pragnie zaprosić inne Buwy na imprezę powitalną i niechcący wysyła maila do wszystkich, zamiast do wybranych osób - między innymi do wielkiego wroga Buwów, Gorga. Jak można się domyślać, Buwy nie są zadowolone z takiego obrotu spraw i Och musi uciekać przed ich gniewem. Poznaje Tipencję „Tip” Tucci (Monika Dryl) - dziewczynkę, która jest skazana na siebie, odkąd Buwy przeniosły Ziemian (w tym jej mamę) w inne miejsce. Tip jest charakterna, bystra i nieustraszona. Tylko jej udało się skryć przed najazdem Buwów. To właśnie ona uczy Ocha poczucia humoru, sztuki i znaczenia rodziny. Och przebudowuje samochód Tip i sprawia, że pojazd unosi się nad ziemią. Na dodatek porusza się z dużą prędkością, co jest przydatne, gdy trzeba zjechać cały świat. Z przodu zamontowano maszynę do robienia popcornu, a w miejscu radia - maszynę do hot-dogów. Zamiast dymu, z rury wydechowej wydobywają się bańki. Z początku Tip i Och podchodzą do siebie z dystansem, ale im bliżej się poznają, tym bardziej upewniają się, że wiele ich łączy. Życie bywa zaskakujące i nigdy nie wiemy, z kim i dlaczego połączy nas wieloletnia przyjaźń.

„Dom”, reż. Tim Johnson, głosu użyczyli m.in.: Przemysław Stippa, Monika Dryl, Mariusz Czajka, Anna Gajewska, Krzysztof Pluskota, Joanna Węgrzynowska-Cybińska, Jagoda Stach, Agnieszka Kudelska, Piotr Bajtlik, Tomasz Błasiak, Wojciech Paszkowski

 

Dom 3D

Dom 3D

Animowany Fantasy Familijny Od lat: b.o. 94 min

Więcej o filmie
Dom

Dom

Animowany Fantasy Familijny Od lat: b.o. 94 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Dom”: Kosmiczna przyjaźń

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Martyna Wawrzeń

Martyna Wawrzeń

09.05.2015, 12:01:38

Multikino jest SUPER!!!

zyczliwy

zyczliwy

15.04.2015, 09:51:48

katrin super - polecam środly z orange lub czwartki z bueano

katrin super

katrin super

12.04.2015, 20:19:48

ile kosztuje bilet w środę lub we wtorek dla jednego dorosłego i dwójka dzieci bo ja chce iść z koleżanką i mamą