TOP Multikino

Dobre polskie kino na zakończenie 2018 roku

Sprawdź, jakie polskie filmy obejrzysz do końca roku!

Aż trudno w to uwierzyć, ale do końca roku zostały jeszcze tylko trzy miesiące! Dla wszystkich tych, którzy smucą się, że na karku kolejny krzyżyk, a atrakcji wokół coraz mniej, mamy dobrą wiadomość. Zakończymy 2018 z przytupem, świętując go razem z polskim kinem. Bo trzeba przyznać, że te ostatnie kilka miesięcy będzie obfitowało w prawdziwe hity. Sprawdźcie, co szykujemy dla Was na pożegnanie 2018 roku.

WRZESIEŃ

Kamerdyner (premiera 21.09) – zdobywca Srebrnych Lwów na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

„Kamerdyner” to polska produkcja, która rozmachem mogłaby mierzyć się z niejednym zagranicznym obrazem. Film opowiada o zawiłych i nierozerwalnie powiązanych ze sobą losach Polaków, Kaszubów i Niemców w pierwszej połowie XX wieku.

Ale czym byłaby epicka historia bez zakazanej miłości w tle? W role kochanków – Kaszuba Mateusza i pruskiej arystokratki Marity wcielają się Sebastian Fabijański i Marianna Zydek. Na ekranie pojawiają się również Janusz Gajos, Borys Szyc, Kamilla Baar, Adam Woronowicz (Złote Lwy na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych) i Daniel Olbrychski. Ta doskonała obsada odmalowała tragiczne losy ludzi, którym przyszło żyć na polskich ziemiach w czasach wojny.

Przeczytaj naszą recenzję filmu „Kamerdyner”: https://multikino.pl/news/kamerdyner-recenzja-festiwalowa

Kler (28.09) – zdobywca Nagrody Specjalnej na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Tego tytułu nie trzeba nikomu przedstawiać. Zwiastun filmu obejrzały w sieci ponad dwa miliony widzów, a fani talentu reżyserskiego Wojciecha Smarzowskiego planują wspólne wycieczki do kina i zbiorowe oglądanie. Chodzi oczywiście o zamieszanie, które wywołuje „Kler” – jeden z najgłośniejszych i najbardziej oczekiwanych filmów jesieni. Jak zapowiada jego twórca będzie to spojrzenie na polskie duchowieństwo od strony zakrystii. Obraz pokaże wszystkie drażliwe i często przemilczane tematy krążące od dawna wokół instytucji kościoła. I jak to bywa u Smarzowskiego – będzie to kino, które wzbudzi ogromne emocje, a wielu naprawdę zaboli.

Na ekranie zobaczymy plejadę polskich gwiazd z Januszem Gajosem na czele. Partnerować mu będą Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik i Jacek Braciak. No cóż, szykuje się mistrzowski… psalm na 4 głosy!

Przeczytaj naszą recenzję filmu „Kler”: https://multikino.pl/news/kler-43-pfff-w-gdyni

PAŹDZIERNIK

Serce nie sługa (5.10)

W październik wejdziemy razem z polską komedią romantyczną w doskonałej obsadzie. „Serce nie sługa” opowiada historię dwójki ludzi, którzy marzą o wielkiej miłości, jednak nie mogą jej odnaleźć we współczesnym, zaganianym świecie. Daria (Roma Gąsiorowska) i Filip (Paweł Domagała) przyjaźnią się, ale nigdy nie połączyło ich romantyczne uczucie. Do czasu… Pewnego dnia chłopak postanawia przypomnieć przyjaciółce o propozycji, jaką złożył jej parę lat wcześniej. Jeśli żadne z nich nie ułoży sobie życia do 30-stki, spróbują założyć rodzinę. W końcu i tak się przyjaźnią, a to przecież podstawa każdego udanego związku i świetna podwalina do tego, by mieć razem dziecko! Nie musimy chyba wspominać, że ta nieoczekiwana życiowa decyzja sprowadzi na głowy Filipa i Darii wiele komplikacji. Na ekranie Gąsiorowskiej i Domagale partnerować będą m.in. Magdalena Różczka, Borys Szyc, Mateusz Damięcki i Zuzanna Grabowska.

7 uczuć (12.10) - zdobywca Nagrody Specjalnej na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Film zabiera nas w pasjonującą podróż do krainy dzieciństwa Adasia Miauczyńskiego (Michał Koterski). Okazuje się, że sztandarowy bohater filmów Marka Koterskiego postanawia wrócić do wspomnień z dziecięcych lat, żeby przeanalizować i nauczyć się jeszcze raz przeżywać wszystkie towarzyszące mu wtedy emocje - strach, złość, smutek, radość, wstręt, zazdrość i wstyd. Ten niesamowity eksperyment niesie ze sobą cały szereg komicznych, ale też pouczających i pełnych refleksji sytuacji.
Na ekranie obok Michała Koterskiego wystąpiła cała plejada polskich gwiazd na czele z Mają Ostaszewską, Marcinem Dorocińskim, Katarzyną Figurą, Robertem Więckiewiczem, Joanną Kulig i Adamem Woronowiczem.

53 wojny (19.10)

Obraz opowiada o miłości i skomplikowanej relacji między dwoma fascynującymi osobami, Anną (Magdalena Popławska) i Witkiem (Michał Żurawski), na tle bieżących konfliktów wojennych rozgrywających się w różnych częściach świata. Na ekranie poza parą głównych bohaterów zobaczymy również m.in. Dorotę Kolak, Krzysztofa Stoińskiego, Kingę Preis i Mirosława Haniszewskiego.

Jak pies z kotem (19.10)

„Jak pies z kotem” to opowieść o trudnej relacji dwóch braci połączonych po latach na nowo przez ciężką chorobę jednego z nich. Mimo, że ich relacje nigdy nie układały się nienagannie, w pewnym momencie młodszy Janusz (Robert Więckiewicz) podejmuje się opieki nad starszym, Andrzejem (Olgierd Łukaszewicz). Wiąże się to z szeregiem zabawnych, wzruszających, ale też frustrujących sytuacji dla obu panów, jak również dla ich partnerek.

Za swoje role w filmie Olgierd Łukaszewicz i Aleksandra Konieczna zostali nagrodzeni Złotymi Lwami na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

LISTOPAD

Planeta singli 2 (9.11)

Twórcy przebojowej „Planety singli” powracają z kolejną częścią historii Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr). Niestety zastaniemy parę w niezbyt dobrym momencie związku. Przebojowy showman jest wprawdzie wciąż zakochany w pięknej nauczycielce muzyki, ale wcale nie myśli o tym, by się u jej boku ustatkować. Z kolei Ania chciałaby już od życia czegoś więcej…

Czy tajemniczy milioner, który pojawi się w życiu dziewczyny, będzie w stanie zawrócić jej w głowie i zaoferować to, czego nie może dać jej Tomek?

W „Planecie singli 2” obok pary głównych bohaterów zobaczymy znowu znanych z pierwszej części Weronikę Książkiewicz w duecie z Tomaszem Karolakiem oraz Danutę Stenkę, Piotra Głowackiego i Joannę Jarmołowicz.

Miłość jest wszystkim (23.11)

„Miłość jest wszystkim” to propozycja dla tych, którzy uwielbiają komedie romantyczne z motywem świątecznym w tle. A jeśli do tego wszystkiego dodamy smaczki w postaci ról zagranych przez świetnych polskich aktorów, sukces murowany. A cała historia zacznie się w momencie, w którym do miasta zawita bardzo nietypowy Święty Mikołaj. Jegomość wywróci do góry nogami i… zmieni na lepsze na pozór poukładane życie wielu niczego się niespodziewających bohaterów. Na ekranie pojawią się m.in. Olaf Lubaszenko, Mateusz Damięcki, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos i Joanna Kulig.

I jak Wam się podoba ta długa lista polskich filmów, które wejdą na ekrany pod koniec 2018 roku? Macie już swoje upatrzone tytuły? Na co NA PEWNO wybierzecie się do Multikina? Swoje typy wpisujcie w komentarzach!

Autor: Katarzyna Domagalska

Kamerdyner

Kamerdyner

Dramat historyczny Od lat: 15 147 min

Więcej o filmie
Kler

Kler

Obyczajowy Od lat: 15 135 min

Więcej o filmie
Serce nie sługa

Serce nie sługa

Familijny Komedia romantyczna Od lat: 12 89 min

Więcej o filmie
7 uczuć

7 uczuć

Komedia Dramat Od lat: 15 118 min

Więcej o filmie
Jak pies z kotem

Jak pies z kotem

Komedia Dramat Biograficzny Od lat: 15 102 min

Więcej o filmie
Planeta Singli 2

Planeta Singli 2

Komedia romantyczna Od lat: 12 119 min

Więcej o filmie
Miłość jest wszystkim

Miłość jest wszystkim

Familijny Komedia Od lat: 12 130 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Dobre polskie kino na zakończenie 2018 roku

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.