Newsy

"Diuna" | Najnowsze zdjęcia z widowiska science-fiction!

Kultowa powieść ożywa na ekranie

Najpierw była kultowa powieść Franka Herberta. W 1965 roku, na długo przed "Gwiezdnymi wojnami", wyobraźnię wielbicieli science-fiction rozpalała wizja świata odległej przyszłości, w której rody Atrydów i Harkonnenów toczą boje o władzę nad planetą Arrakis. W 1984 roku na wielki ekran wizję Herberta przeniósł sam David Lynch, lecz dziś jego "Diuna" wspominana jest raczej jako ciekawy filmowy eksperyment, niż pełnoprawna ekranizacja. Musiały minąć ponad trzy dekady, by kosmiczna epopeja znów trafiła do kin.

Diuna

Już w grudniu będziemy podziwiać "Diunę" w wizji Denisa Villeneuve'a! Reżyser "Nowego początku", "Sicario" czy "Blade Runner 2049" zaprezentuje widzom dwuczęściową filmową ucztę, której pierwsza część zachwyci nas już w grudniu tego roku. Villeneuve znany jest z tego, że jego filmy - długie, wymagające, ale i niezwykle efektowne - podobają się nie tylko krytykom, ale i widzom. Nie ma w tym nic dziwnego: Kanadyjczyk świetnie opowiada fascynujące historie i nie zapomina przy tym o dobrym kinowym rzemiośle.

Diuna

Dzięki pierwszym zdjęciom z planu możemy wreszcie zobaczyć, jak prezentują się barwni bohaterowie prozy Herberta. U Lyncha było kolorowo i z przepychem, zaś Villeneuve celuje w bardziej stonowany klimat. Mimo wszystko całość robi ogromne wrażenie. Szykuje się widowisko, jakiego dawno nie widzieliśmy! Na zdjęciach możemy obejrzeć, jak w swoich rolach prezentują się Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin i Jason Momoa. Wciąż nie wiemy, jak wyglądać będą postacie grane przez Stellana Skarsgårda czy Javiera Bardema. Jedno jest pewne - czekamy na ten film z wielką niecierpliwością. "Diuna" zapowiada się na naprawdę interesujący i dojrzały film science-fiction. Premiera już 18 grudnia!

Diuna
Diuna

Diuna

Akcja Science-Fiction

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Diuna" | Najnowsze zdjęcia z widowiska science-fiction!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.