Newsy

"Disco Polo": Szalona zabawa

"Disco Polo", jedna z najbardziej oryginalnych polskich produkcji, trafia właśnie do kin.

Z tej okazji prezentujemy teledysk z tego filmu. Przebój z repertuaru zespołu Akcent wykonał Dawid Ogrodnik.

W rytm tego hitu bawiła się cała Polska! „Pragnienie miłości” to jeden z najsłynniejszych szlagierów wykonywanych oryginalnie przez Zenona Martyniuka, a przebój do dziś stanowi żelazny punkt programu każdej szanującej się dyskoteki.

Jednak te same słowa, w przewrotnej interpretacji Dawida Ogrodnika, nabierają zupełnie nowego wyrazu. Utwór, obok kilkunastu innych przebojów, znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "Disco Polo". Stał się też kanwą teledysku promującego film. W klipie pojawia się plejada aktorskich znakomitości. Dawidowi Ogrodnikowi towarzyszą m.in. Tomasz Kot, Joanna Kulig, Piotr Głowacki, Aleksandra Hamkało, Janusz Chabior, Iwona Bielska i inni.

Na ścieżce dźwiękowej filmu "Disco Polo" znalazło się kilkanaście piosenek – prawdziwych evergreenów gatunku. Wplecione w fabułę, stanowią zaskakujący, często zabawny komentarz do wydarzeń rozgrywających się na ekranie. Co nie bez znaczenia – wszystkie zostały nagrane i zaśpiewane przez aktorów biorących udział w produkcji. Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki wcielili się w role członków zespołu o nazwie LASER. Postać lidera zespołu Atomic odegrał Rafał Maćkowiak. Joanna Kulig wystąpiła (i zaśpiewała) jako diwa muzyki disco polo, Gensonina. W filmie pojawiają się również prawdziwe gwiazdy disco polo – Tomasz Niecik, Robert Klatt oraz Radosław Liszewski z zespołu Weekend.

"Disco Polo" to szalona, pełna zwrotów akcji opowieść osadzona w latach dziewięćdziesiątych, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia „od zera do Rockefellera”. Tomek i Rudy  – chłopaki z prowincji – napędzani pasją oraz marzeniami, żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.

 

Źródło: www.next-film.pl