Recenzje

„Deadpool 2” | Jednorożce ponad wszystko [RECENZJA]

Mroczny dramat o niszczącej sile pożądania

Zasiadłem do pisania niniejszej recenzji i niemal natychmiast wstałem, bowiem doszły mnie słuchy o doręczeniu do naszej redakcji przesyłki zaadresowanej na moje nazwisko. W środku znajdowały się dwie kartki. Na jednej wydrukowano parę emoji – czaszkę i uśmiechnięte ekskrementa. Drugą kartkę prezentujemy w całości poniżej. Wygląda na to, że „Deadpool 2”, kontynuacja psychologicznego kina społecznego, poruszył wiele serc.

Deadpool 2

No i jak mam to skomentować? Tak właściwie to się zgadzam i to całkiem w porządku, że owy „Wade” wyręczył mnie w recenzenckiej robocie. Jeśli jednak o ocenę całości chodzi, to nie mogę się zgodzić z tym dżentelmenem. 11/10 to jednak za dużo.

Ryan Reynolds jest oczywiście świetny, humor celny i przegięty zawsze akurat na tyle, by nie powodował zażenowania. Cieszą sceny po napisach, gościnne występy, cały wątek X-Force (Vanisher!). Zaskakuje świetna Domino (Zazie Beetz) z miejsca wskakująca na podium jako jedna z najciekawszych komiksowych bohaterek.

Brakowało mi jednakże świeżości oryginału, zaś miałkość scenariusza, niewykorzystanie postaci Cable’a (Josh Brolin) i słabiutkie zarysowanie motywacji złoczyńców irytowały moją recenzencką duszę. Czasem większy budżet przytłacza i choć pazur nie został tutaj stępiony, to umknął gdzieś rebeliancki klimat robienia czegoś niesamowitego za psie pieniądze.

Niemniej jednak wyczekuję kolejnych przygód wyszczekanego najemnika, a „Deadpoolowi 2” wystawiam porządne 7,5/10. Tymczasem przepraszam was, ale podobno ktoś do mnie właśnie przyszedł i się awanturuje.

Swoją prawdopodobnie ostatnią recenzję napisał
Piotr Olczyk

Deadpool 2

Deadpool 2

Akcja Komedia Science-Fiction Od lat: 15 117 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Deadpool 2” | Jednorożce ponad wszystko [RECENZJA]

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.