TOP Multikino

„Coco”: Najlepsze filmy wytwórni Pixar

Nasz subiektywny wybór najlepszych animacji.

Magicy z Pixara znowu to zrobili! Ich najnowsze animowane dzieło – „Coco” – już na ekranach Multikina. To przepiękna, zabawna i wzruszająca historia dla całej rodziny. Mały Miguel poszukuje własnej tożsamości, a tymczasem my przypomnijmy sobie najlepsze filmy studia Pixar. 
Wszystko zaczęło się w 1995 roku. Pierwsze „Toy Story” rozpoczęło całą serię filmów o sekretnym życiu zabawek. Widzowie dorastali, a wraz z nimi bohaterowie cyklu. „Toy Story 3” z 2010 roku to prawdziwy majstersztyk o pożegnaniu z dzieciństwem. Czekamy na część czwartą!
„Gdzie jest Nemo” ugruntowało pozycję Pixara jako genialnego studia, którego filmy w równym stopniu podobają się tak dzieciom, jak i dorosłym. Historia ojca przemierzającego ocean w poszukiwaniu swojego jedynego synka przyniosła studiu pierwszego Oscara w kategorii „Najlepszy film animowany”.
„Iniemamocni” to jedyna w swoim rodzaju dekonstrukcja mitu superbohatera i czerpiąca garściami z kina szpiegowskiego opowieść raz po raz puszczająca oczko do wprawnego widza. Sporo tu i z Jamesa Bonda, i ze „Strażników” Alana Moore’a. Kolejny Oscar dla Pixara w pełni zasłużony!
Zestawienie kończymy absolutnym arcydziełem, które nie tylko dało Pixarowi Oscara za dzieło animowane, ale było także nominowane w kategorii „Najlepszy film”. „Odlot” jest wzruszającą i krzepiącą opowieścią o starości, samotności, przyjaźni i spełnianiu marzeń. 
Coco

Coco

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 127 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Coco”: Najlepsze filmy wytwórni Pixar

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.