Newsy

Co nowego w Multikinie

W ten weekend na ekrany naszych kin wejdą m.in. „Niepamięć” i „Straszny film 5”.

„Niepamięć” wyreżyserował Joseph Kosinski („Tron: Dziedzictwo”). Jest rok 2077: Jack Harper (Tom Cruise) stacjonuje na ewakuowanej Ziemi, naprawiając drony. Jego misja będąca częścią operacji mającej na celu zabezpieczenie niezbędnych surowców po dekadach wojen z obcymi dobiega końca. Życie bohatera ulega jednak drastycznej zmianie, kiedy ratuje z rozbitego statku kosmicznego piękną nieznajomą. W filmie obok Cruise’a zagrali m.in. Olga Kurylenko i Morgan Freeman.

„Straszny film 5” Malcolma D. Lee („Drużba”) to kolejna część serii komediowych horrorów, które stały się najsłynniejszą parodią kina grozy. Scenariusz do filmu napisali David Zucker („Czy leci z nami pilot?”) i Pat Proft („Hot Shots!”). W rolach głównych wystąpili zaś Ashley Tisdale („High School Musical”) i Simon Rex („Straszny film 3”). Na ekranie pojawiają się także m.in.: Charlie Sheen, Lindsay Lohan, Snoop Dogg i Mike Tyson.

„Panaceum” Stevena Soderbergha („Traffic”) zapowiadane jest jako ostatnie dzieło reżysera. To znakomite połączenie dramatu z thrillerem. Emily (Rooney Mara – „Dziewczyna z tatuażem”) jest młodą, piękną kobietą cierpiącą na depresję. Gdy jej mąż Martin (Channing Tatum – „Magic Mike”) trafia do więzienia za przestępstwa finansowe, wygodne życie bohaterki rozsypuje się. Z kryzysu usiłuje wyciągnąć ją dr Banks (Jude Law – „Anna Karenina”).

Film „Żywie Biełaruś!” Krzysztofa Łukaszewicza („Lincz”) oparty został na prawdziwych wydarzeniach z życia białoruskiego opozycjonisty - Franaka Wiaczorki. Główną rolę gra w nim Dźmitry Vinsent Papko, który wciela się w postać młodego lidera rockowego zespołu. Z początku bohater nie jest zaangażowany w walkę o wolną Białoruś. Jeden z koncertów, który przeradza się w antyrządową manifestację, zmienia jednak całkowicie jego życie.

22 kwietnia zapraszamy na kolejny pokaz „Love in Portofino”. Koncert Andrei Bocellego zrealizowany został w sierpniu 2012 roku w jednej z najpiękniejszych scenerii koncertowych świata. Poprzedza go ekskluzywny wywiad nakręcony we włoskim domu artysty. Bocelli przed specjalnie zaproszonymi gości w Piazzetta w Portofino, zaśpiewa najbardziej znane utwory miłosne.

25 kwietnia zachęcamy do wybrania się na film „Katy Perry: The Part Of Me”. Dokument muzyczny z 2012 roku wyreżyserowali Dan Cutforth i Jane Lipsitz. Produkcja pokazuje jak marzenia zwykłej dziewczyny z Kalifornii stają się rzeczywistością. Katy Perry udowadnia, że pozostanie sobą jest gwarancją sukcesu.

26 kwietnia natomiast nie przegapcie wyjątkowego ENEMEF-u. Podczas Nocy Megahitów wyświetlimy cztery filmy, które zawładnęły masową wyobraźnią, zebrały w kinach wielomilionową publiczność i zdobyły rzesze fanów na całym świecie. A mowa o: „Parku Jurajskim” (premierowo w wersji 3D), „Hobbicie: Niezwykłej Podróży 3D” oraz dwóch częściach filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci” (część pierwsza w 2D, część druga w 3D).
Przypominamy też wszystkim rodzicom o weekendowych Porankach dla dzieci. W kwietniu bajki będziemy grać w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10.30. Pokażemy „Rastamysz”, „Marta mówi” i „Lulu i inne zwierzaki”.

Zapraszamy.

Jerzy Wasowski

Niepamięć

Niepamięć

Akcja Science-Fiction Od lat: 15 124 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Co nowego w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.