Newsy

Co nowego w Multikinie

W ten weekend na ekrany naszych kin wejdą m.in.: „Iron Man 3”, „Oszukane” i „Przelotni kochankowie”.

Świat Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.) legł w gruzach wskutek podstępnych działań jednego z jego najpotężniejszych wrogów. W poszukiwaniu zemsty bohater wyrusza w podróż, która wystawi na próbę siłę jego charakteru i ducha walki. Przyparty do muru, znów będzie mógł polegać wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie. Wkrótce odkryje odpowiedź na od dawna nurtujące go pytanie: Czy to zbroja czyni superbohatera? Film wyświetlany będzie zarówno w wersji 2D, jak i 3D.

„Oszukane” to opowieść o przypadkowym spotkaniu dwóch bardzo podobnych do siebie nastolatek, które doprowadza do odkrycia nieprawdopodobnej pomyłki sprzed lat. Historia sióstr podmienionych w jednym ze szpitali zostaje nagłośniona przez media i wzbudza ogromne emocje. Od tego momentu życie dwóch rodzin nigdy nie będzie już takie samo... W nastolatki wcieliły się Karolina Chapko („Yuma”) i Paulina Chapko („Sala samobójców”). Na ekranie zobaczymy też Katarzynę Herman i Artura Żmijewskiego.

„Przelotni kochankowie” Pedro Almodóvara („Skóra, w której żyję”) opowiadają o feralnym locie relacji Madryt – Meksyk. Na pokładzie samolotu spotkają się m.in.: biznesmen uciekający z kraju przed policją, młoda para w podróży poślubnej, nienasycony playboy z setką romansów na koncie i bohaterka plotkarskich magazynów, mająca haka na każdego polityka w kraju. Towarzyszy im trzech szalonych stewardów, którzy zrobią wszystko, aby umilić pasażerom każdą chwilę lotu.

W animacji „Mambo, Lula i piraci” piosenkarka Lula i dzielny strażnik plaży Mambo próbują powstrzymać złoczyńcę Carlosa, który zamierza przejąć władzę na wyspie prezydenta Małpiozo i nękać jej mieszkańców podrzędnym disco dwadzieścia cztery godziny na dobę. Szympańską zabawę w kinach zapewnią mistrzowie dubbingu - Katarzyna Pakosińska („Renifer Niko ratuje brata”), Zbigniew Zamachowski (seria „Shrek”) oraz Jarosław Boberek (niezapomniany król Julian z „Madagaskaru”) w roli Prezydenta Małpiozo.

Thriller psychologiczny „Stoker” to amerykański debiut Chan-wook Parka („Oldboy”). Ojciec kilkunastoletniej Indii Stoker (Mia Wasikowska), ginie w tajemniczym wypadku samochodowym. Do wielkiego, położonego na odludziu domu, w którym dziewczyna mieszka wraz z niezrównoważoną matką, wprowadza się brat zmarłego, wuj Charlie (Matthew Goode). India nie wiedziała dotąd o jego istnieniu. Początkowo jest nim zafascynowana, zachowanie wuja jednak szybko zaczyna wzbudzać jej podejrzenia...

13 maja natomiast zapraszamy na operę „Gioconda”. Transmisja zostanie zrealizowana w technologii High Definition na żywo ze słynnej Opera National de Paris (Opera Bastille), w wybranych kinach sieci Multikino. Operę wyreżyserował Pier Luigi Pizzi. 16 maja z kolei nie przegapcie wyjątkowego koncertu Paula McCartney’a - „Wings over America”. To zapis filmowy trasy koncertowej zespołu po Stanach Zjednoczonych, która odbyła się na przełomie lat 1975-76.

14 maja gorąco zachęcamy do wybrania się na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kocham Kino w Multikinie”. Tym razem w projekcie będącym wspólnym przedsięwzięciem TVP2 i Multikina obejrzymy nagrodzony na ferstiwalu w Cannes film „We Mgle”. Gościem Grażyny Torbickiej będzie reżyser obrazu, Siergiej Łożnica.

Przypominamy też wszystkim rodzicom o weekendowych Porankach dla dzieci. W maju w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12.00 grać będziemy bajki z serii Lego.

Zapraszamy.

Jerzy Wasowski

Oszukane

Oszukane

Dramat Od lat: 12 96 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Co nowego w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.