Newsy

Chłopiec z burzy [RECENZJA]

 Chłopiec z burzy

Fot. Kadr z filmu „Chłopiec z burzy”

Film o przyjaźni między dzieckiem a zwierzęciem to filmowa klisza, którą znamy od lat. Nieważne, czy drobna ludzka rączka oswaja psa, kota, tygrysa lub małpkę, za każdym razem historia chwyta za serce. Podobnie jest w przypadku filmu „Chłopiec z burzy”, ale… nie do końca. Na ekranie obserwujemy bowiem, jak rodzi się przyjaźń między małym Michaelem a pelikanem. No przyznacie sami, że tego jeszcze w kinie nie było!

 

 Chłopiec z burzy

Fot. Kadr z filmu „Chłopiec z burzy”

Michael mieszka nad brzegiem morza razem z tatą. Prowadzą bardzo proste życie, któremu rytm nadają codzienne wyprawy ojca na morze. Żyją skromnie, bo jedynym źródłem utrzymania są ryby zdobyte przez ojca w czasie połowu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży Michael odnajduje trzy osierocone pelikany. Bez zastanowienia zabiera je do domu, by walczyć o ich życie. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z ptaków, zwanym Panem Percivalem.

Wysłuchujemy jej z ust samego Michaela, który już jako dziadek przekazuje ją swojej wnuczce. W pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że ta przyjaźń jest najwspanialszą rzeczą, która przytrafiła mu się w życiu.

 

 Chłopiec z burzy

Fot. Kadr z filmu „Chłopiec z burzy”

Film „Chłopiec z burzy” zachwyci Was już od pierwszych minut. To przepiękna i bardzo mądrze poprowadzona historia, która dostarczy Wam wzruszeń, a przy okazji uwrażliwi na los zagrożonych gatunków, pokazując, jak silna potrafi być więź między człowiekiem a zwierzęciem. Na pewno też stanie się pożywką dla rozmów z dzieckiem po zakończeniu seansu. A przecież właśnie po tym można poznać dobre, wartościowe kino familijne.

Chłopiec z burzy

Chłopiec z burzy

Przygodowy Od lat: 7 99 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Chłopiec z burzy [RECENZJA]

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.