Newsy

„Chemia”: Kochaj jakby jutra miało nie być!

To film dla wszystkich, którzy wierzą, że w życiu najważniejsza jest właśnie miłość.

Czy nadzieja ma jakieś granice? Czy miłość wszystko przetrzyma? To pytania, które stawia odważny film „Chemia” – najpiękniejszy polski film o miłości, który przekonuje, że można kochać jakby jutra miało nie być. Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll.


„Chemia” to poruszająca opowieść o niezwykłej relacji dwójki młodych ludzi, którzy balansują na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. „To film dla wszystkich, którzy wierzą, że w życiu najważniejsza jest właśnie miłość. To film o tym, że trzeba czerpać z życia, póki żyjemy” – mówi reżyser filmu Bartek Prokopowicz.


„Chemia” już na samym początku zyskała ogromną przychylność amerykańskich krytyków z prestiżowych magazynów „Variety” oraz „Hollywood Reporter”.


„CHEMIA to odżywczo śmiałe i przystępne spojrzenie na trudne, osobiste przeżycia. To elektryzująca love story o głodzie życia” – pisał Stephen Dalton z „Hollywood Reporter”.
„Brawurowo lawiruje formą i tonem pomiędzy komedią romantyczną na granicy rzeczywistości i magii oraz wyciskającym łzy dramatem” – dodawał Guy Lodge z „Variety”.


W rolach głównych znakomici Agnieszka Żulewska („Bejbi blues”),Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”), Danuta Stenka, Eryk Lubos, Adam Woronowicz oraz Anita Jancia-Prokopowicz.
Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz („Herkules”, „Wenus w futrze”, „Rzeź”).

 

„Chemia” w kinach 2 października 2015.

 

Chemia

Chemia

Dramat Obyczajowy Od lat: 15 105 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Chemia”: Kochaj jakby jutra miało nie być!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Wiksa

Wiksa

14.10.2015, 22:47:06

Nie widziałam tego filmu i jakoś chyba sobie daruję go... A na Anatomię zła właśnie się wybieram, więc zobaczymy... ale jestem pozytywnie nastawiona!

Majecik

Majecik

13.10.2015, 23:39:21

Bo miłość jest najważniejsza; świetny film ;) I wcale nie gorszy od Anatomii zła ;)

inka

inka

12.10.2015, 23:17:45

Kolejny dobry polski film :) I podobnie jak w "Anatomii zła" o której tak teraz wszedzie glosni inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami

Sysia

Sysia

12.10.2015, 21:21:00

Mam wrażenie, że ten film będzie jednym z lepszych filmów tego roku. A faktycznie ostatnio sporo dobrych produkcji wyszło, jak właśnie ta Anatomia zła, Karbala... A szykują się jeszcze kolejne! Na Demona też czekam!

Karolina

Karolina

12.10.2015, 12:35:23

Mocna historia, podobnie jak w "Anatomii zła". Dramatyzm osób podobny i nieuchronne, wiszące w powietrzy niepowodzenie. Polskie kino zmierza w dobrą stronę.