Newsy

CARTE BLACHE - film o pięknie życia - OFERTA DLA SZKÓŁ

Zapraszamy wszystkie szkoły do włączenia do programu nauczania opartego na faktach filmu, opowiadającego o ogromnym harcie ducha i historii Macieja Białka – niezwykłego nauczyciela z Lublina.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia nauczyciela z liceum, który - aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury - ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Kacper, uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor. Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, która ukrywa swój własny sekret.

Rozgrywający się w lubelskich plenerach i wnętrzach film "Carte Blanche” jest opowieścią o tym, jak się nie poddać. – To jest film o pewnej postawie, nie jest to biografia Maćka – zastrzega Andrzej Chyra i dodaje, że wcielając się w rolę nie wzorował się nazbyt na nauczycielu z Lublina, ale tworzył postać samodzielnie. – Poddałem się scenariuszowi i własnej wyobraźni.

 

GRUPOM SZKOLNYM OFERUJEMY:

  • bilety szkolne  w promocyjnych cenach,
  • darmowe bilety dla opiekunów,
  • dogodne godziny seansów,

 

Zwiastun filmu:

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU ZE SPECJALISTAMI DS. REZERWACJI GRUPOWYCH:

KONTAKTY_DO_SPECJALISTOW_ds__REZERWACJI.pdf

Carte Blanche

Carte Blanche

Dramat obyczajowy Od lat: 15 106 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do CARTE BLACHE - film o pięknie życia - OFERTA DLA SZKÓŁ

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.