Newsy

Cała Polska czyta dzieciom… „Biuro Detektywistyczne”

A od 9 marca znów ogląda je w Multikinie!

Najpierw była fantastyczna seria książkowa – już co najmniej kilka roczników młodych czytelników uczyło się na niej składać swoje pierwsze słowa w zdania, zdania w akapity, a te – w całe rozdziały.

Przystępna literacka forma, wartka akcja i to, co najważniejsze, czyli wspaniali, pełnokrwiści bohaterowie sprawili, że „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” niemal z miejsca stało się familijnym hitem. Przygody młodych tropicieli rozmaitych małomiasteczkowych intryg w szwedzkim Valleby zawładnęły wyobraźnią czytelników, księgarzy i bibliotekarzy. Tak, „Biuro…” doczekało się wiernych fanów wśród najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli – czytano je w domach, szkołach i czyteniach.

Kwestią czasu było pojawienie się ekranizacji. W Polsce pierwsze trzy filmy zawitały na ekrany niemal w jednym momencie – i spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Filmy „Sekret Rodziny von Broms”, Stalla Nostra” i „Cienie nad Valleby” obejrzało w Polsce po kilkadziesiąt tysięcy widzów, co jak na kameralne filmy festiwalowe jest znakomitym wynikiem.

Co, poza zaletami książki, okazało się zaletą filmów? Niewątpliwie znakomita obsada, wartka akcja, brak epatowania przemocą czy teledyskowym montażem – tak częstych w blockbusterowych produkcjach dla dzieci.

Od marca możemy oglądać w Multikinie kolejną część przygód Lassego i Mai: „Pierwsza Tajemnica” opowiada o tym, jak detektywi się poznali. To film w nowej obsadzie aktorskiej, zrealizowany z większym rozmachem inscenizacyjnym. Wszystkich miłośników przygód Lassego i Mai zapraszamy na weekendowe Poranki: szczegóły tutaj.

Poranki: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

Poranki: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

95 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Cała Polska czyta dzieciom… „Biuro Detektywistyczne”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.