Newsy

Bydgoszcz: atrakcje w związku z premierą "Bitwy pod Wiedniem"

W związku z premierą filmu „Bitwa pod Wiedniem” w piątek 12/10 Multikino w Bydgoszczy zamieni się w prawdziwe pole walk...

Na holu będzie można spotkać Sarmatów w strojach z epoki, zaznajomić się z ciekawostkami historycznymi oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy w godzinach: 11:00-13:00 oraz 19:00-21:00.

 

O filmie "Bitwa pod Wiedniem":

Międzynarodowa superprodukcja z plejadą polskich gwiazd. Polskie zwycięstwo, które zmieniło losy świata.

Przyjaźń poddana próbie podczas wielkiej bitwy. Miłość, która daje siłę do walki aż po ostatnią kroplę krwi. Wiara tak silna, że nie zachwieje nią nawet wszechpotężny wróg.

Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli Wiedeń upadnie, armia Wielkiego Wezyra bez trudu dotrze aż do Morza Północnego, a potem także do Rzymu. Po wielu tygodniach oblężenia, 11 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy.

Bitwa pod Wiedniem

Bitwa pod Wiedniem

Dramat Historyczny Od lat: 12 132 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Bydgoszcz: atrakcje w związku z premierą "Bitwy pod Wiedniem"

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.