Newsy

Bruce Willis w Multikinie

W ten weekend na ekrany naszych kin wejdzie m.in. „Szklana pułapka 5”.

W najnowszej części „Szklanej pułapki” Bruce Willis wraz z Jai’em Courtney’em („Jack Reacher: Jednym strzałem”) - który wcielił się w agenta CIA i syna głównego bohatera - uczynią wszystko, by zapobiec kradzieży broni nuklearnej w Rosji przez grupę terrorystów. Film otrzymał kategorię wiekową R – można więc spodziewać się, że John McClane ponownie zabłyśnie pomysłową wiązanką niecenzuralnych słów. Jego ostre jak brzytwa przekleństwa to w końcu znak rozpoznawalny całej serii. Poprzednie cztery odsłony zarobiły na całym świecie ponad miliard dolarów. Za kamerą „Szklanej pułapki 5” stanął John Moore („Max Payne”), natomiast scenariusz napisał do niej Skip Woods („Drużyna A”).

„Piękne istoty” to początek filmowej sagi okrzykniętej następczynią „Harry’ego Pottera” i „Zmierzchu”. Film jest ekranizacją bestsellerowej powieści, która  przetłumaczona została na 28 języków i wydana w 37 krajach świata. Ethan (Alden Ehrenreich) jest zupełnie zwyczajnym nastolatkiem. Lena (Alice Englert) z kolei nie szuka towarzystwa rówieśników, sprawia wrażenie jakby była „nie z tego świata”. Między dwojgiem tak różnych od siebie istot zaczyna rodzić się uczucie, które wkrótce stanie się śmiertelnym zagrożeniem dla Ethana. Lena wyznaje mu bowiem, że jej rodzina od wieków związana jest z czarną magią, a jej nie wolno wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami. Mroczne siły zła niedługo upomną się o zakochanych...

„Tajemnica Westerplatte” Pawła Chochlewa z kolei, to film o odwiecznym sporze wizji racjonalnej, którą reprezentuje major Sucharski (Michał Żebrowski) z wizją romantyczną kapitana Dąbrowskiego (Robert Żołędziewski). Jeden nie chce skazywać swych żołnierzy na ostateczną zagładę, drugi pragnie walczyć do ostatniej kropli krwi. „Tajemnica Westerplatte” to obraz wojny, w którym heroizm przeplata się z lękiem, a obok wielkości i poświęcenia jest także małość i słabość. Reżyser, unikając łatwych osądów, dotknął natury bohaterstwa i wojny, sugestywnie pokazał jej nie tylko militarne, ale i psychiczne konsekwencje. Muzykę do filmu skomponował laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek. Na ekranie – obok Żebrowskiego i Żołędziewskiego – zobaczymy m.in. Borysa Szyca, Piotra Adamczyka i Andrzeja Grabowskiego.

21 lutego natomiast, zobacz niewiarygodną historię życia człowieka o złotym sercu, któremu przepowiadano wielką karierę, a który przepadł bez wieści na blisko czterdzieści lat. „Sugar Man” to pełen optymizmu i energii przebój filmowy, laureat sześciu nagród publiczności festiwali filmowych na całym świecie oraz główny kandydat do tegorocznego Oscara za najlepszy dokument.

Przypominamy też wszystkim rodzicom o weekendowych Porankach dla dzieci. W lutym w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10.30 pokażemy m.in. „Troskliwe Misie” i „Truskawkowe Ciastko”. Szczegóły na stronie.

Zapraszamy.

Jerzy Wasowski

Szklana pułapka 5

Szklana pułapka 5

Akcja Sensacyjny Od lat: 15 97 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Bruce Willis w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.