Newsy

Box office świat. Pół miliarda dla "Rycerza"...

Dokładnie rzec biorąc w środę, najpóźniej w czwartek "Mroczny Rycerz Powstaje" stanie się trzecią ekranizacją komiksu w historii, która na rynku zewnętrznym zarobiła ponad 500 milionów dolarów.

Obecnie na jej koncie znajduje się 487,8 miliona dolarów. Obraz Christophera Nolana już po raz piąty stał się najpopularniejszym tytułem weekendu poza granicami Stanów Zjednoczonych. Ekranizacja komiksu zarobiła dzisiaj 20,6 miliona dolarów. Po wyniku zwycięzcy widać, że letni sezon zbliża się do końca. Jednak nie we wszystkich jeszcze krajach "Mroczny Rycerz Powstaje" pojawił się w kinach. Na premierę czekają widzowie w Chinach (27 sierpnia) oraz we Włoszech (29 sierpnia). Jak widać, finałowa część trylogii Nolana nie będzie potrzebować chińskich pieniędzy, aby zarobić na świecie ponad pół miliarda dolarów.

Przypomnijmy, że "Mroczny Rycerz" z 2008 roku zarobił poza Ameryką 468,6 miliona dolarów, zaś "Batman - Początek" (2005) tylko 167,4 miliona dolarów. Na razie "Mroczny Rycerz Powstaje" najwięcej pieniędzy zarobił w Wielkiej Brytanii - 77,7 miliona dolarów oraz w Australii (40,5 miliona), Niemczech (29 milionów), Meksyku (28,7 miliona) i we Francji (27,7 miliona dolarów). Na drugie miejsce awansowała w tym tygodniu "Pamięć absolutna" - 19 milionów dolarów. Jednak, jak na wysokobudżetową produkcję, remake przeboju z początku lat dziewięćdziesiątych sprzedaje się bardzo przeciętnie. Obraz jest już wyświetlany w 53 krajach, a na jego koncie znajduje się 58,2 miliona dolarów.

Dla porównania, "Dziedzictwo Bourne'a" zgromadziło dzisiaj 18,2 miliona dolarów (trzecia pozycja), choć podczas minionego weekendu pokazywane było w 18 krajach. W sumie na koncie tego filmu znajduje się 28,1 miliona dolarów. Ale zdecydowanie większym przebojem od obu wymienionych wyżej filmów akcji będzie komedia "Ted". Obraz z Markiem Wahlbergiem i Milą Kunis na rynku zewnętrznym zebrał już 138,4 miliona dolarów. Film pokazywany jest w 26 krajach. Motorem napędowym dla "Teda" jest na razie Wielka Brytania (34,5 miliona dolarów wpływów) oraz Niemcy (20,6 miliona dolarów). Podczas minionego weekendu komedia zebrała 11,8 miliona dolarów (czwarte miejsce).

Pierwszą piątkę zamyka premierowa produkcja "Niezniszczalni 2" - 11,5 miliona dolarów. Starzy bohaterowie kina akcji rozjechali się po świecie, aby promować swój film. Na razie przyniosło to słaby efekt we Włoszech (2 miliony dolarów wpływów) i bardzo dobry w Rosji (7,6 miliona dolarów). Pierwsza część "Niezniszczalnych" na rynku zewnętrznym zgromadziła 170 milionów dolarów.

PN

News ze Stopklatki

Obrazek - Stopklatka-WIECEJ_30.png