Newsy

Box office świat. Epokowe osiągnięcie i "Looper" w Chinach

Miniony weekend przyniósł na rynku zewnętrznym dwa doniosłe wydarzenia w świecie filmu. "Looper - Pętla czasu" znakomicie zaprezentował się w Chinach, gdzie podczas premierowego weekendu zarobił więcej pieniędzy niż w Stanach.

Zaś "Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów" stała się najbardziej kasową animacją w historii poza Ameryką… Produkcja science-fiction z Bruce'em Willisem zgromadziła w Chinach około 24 milionów dolarów. To wystarczyło, aby stać się najpopularniejszym tytułem na rynku zewnętrznym w tym tygodniu. Przypomnijmy, że w Ameryce "Looper - Pętla czasu" zebrał na starcie 21,2 miliona dolarów. Wartości te świadczą o potędze rynku kinowego w Chinach, który wciąż rozwija się niezwykle dynamicznie i dla hollywoodzkich produkcji staje się równie ważny, jak rynek wewnętrzny. Na drugą pozycję spadł w tym tygodniu "Resident Evil: Retrybucja". W czasie trzeciego tygodnia wyświetlania obraz zarobił 20,7 miliona dolarów. Trójwymiarowy film akcji wciąż słabo sprzedaje się w Europie. We Włoszech na starcie zebrał 1,4 miliona dolarów, zaś w Wielkiej Brytanii jedynie 1,2 miliona dolarów.

Jedynym na razie europejskim krajem, gdzie "Retrybucja" radzi sobie dość dobrze, są Niemcy (w sumie 9,9 miliona dolarów). Dodajmy jednak, że współproducentem całej serii jest niemiecka firma Constantin. Status przeboju na rynku zewnętrznym piątej części "Resident Evil" zapewniły już jednak kraje azjatyckie. W ciągu 17 dni obraz Paula W.S. Andersona zebrał 137 milionów dolarów.

Trzecie miejsce wywalczył (najprawdopodobniej) film widmo, czyli "Niezniszczalni 2". Obraz dystrybuowany jest przez niezależną wytwórnię Lionsgate i dane na temat jego wpływów z rynku zewnętrznego pojawiają się z dużym opóźnieniem. A jest to mocny gracz. "Niezniszczalni 2" poza Ameryką zgromadzili już bowiem 215 milionów dolarów. Podczas minionego weekendu film akcji zarobił zapewne około 10 milionów dolarów.

Na czwartej pozycji sklasyfikowany został "Ted". Komedia zarobiła dzisiaj 9,1 miliona dolarów. W sumie na jej koncie znajduje się 216 milionów dolarów. Kolejny bardzo dobry rezultat. Pierwszą piątkę zamyka francuski obraz "Les Seigneurs". Komedia sportowa podczas premierowego weekendu zarobiła w rodzimym kraju 9 milionów dolarów. To siódmy najlepszy rezultat otwarcia w bieżącym sezonie we Francji. Na poziomie przeboju "Na tropie Marsupilami" (ten film w miniony piątek zadebiutował w polskich kinach), który w sumie zgromadził 44,5 miliona dolarów (2. wynik w bieżącym sezonie).

"Epoka lodowcowa: Wędrówka kontynentów" zajęła dzisiaj szóste miejsce (8,7 miliona dolarów). Produkcja 20th Century Fox na rynku zewnętrznym zgromadziła w sumie 693,9 miliona dolarów, co oznacza, że stała się najbardziej kasową animacją w historii poza Ameryką (nie uwzględniając inflacji). Czwarta część "Epoki lodowcowej" zdetronizowała poprzednią część cyklu… 1. "Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów" (2012) - 693,9 miliona dol. 2. "Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów" (2009) - 690,1 miliona dolarów. 3. "Toy Story 3" (2010) - 648,2 miliona dolarów. 4. "Gdzie jest Nemo" (2003/2012) - 538,1 miliona dolarów. 5. "Król Lew" (1994/2011) - 528,8 miliona dolarów.


PN

News ze Stopklatki

Obrazek - Stopklatka-WIECEJ_30.png

Looper - pętla czasu

Looper - pętla czasu

Akcja Science-Fiction Od lat: 15 119 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Box office świat. Epokowe osiągnięcie i "Looper" w Chinach

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.