Newsy

Bohosiewicz zdradza Stuhra

Padł ostatni klaps na planie wojennego thrillera „Obława” Marcina Krzyształowicza. Twórcy na deser zostawili sobie efektowną scenę miłosną z udziałem Soni Bohosiewicz - filmowej żony Macieja Stuhra.

Dość szybko okaże się, że zdrada żony to najmniejszy problem Kondolewicza (Maciej Stuhr). Na konfidenta wydano wyrok śmierci. - W dotychczasowej poetyce opowiadania o wojnie moglibyśmy jednoznacznie określić Kondolewicza jako straszną szuję. Na szczęście ponad pół wieku od tamtych wydarzeń możemy rozmawiać o nich trochę inaczej. Dlatego nawet w tak złej postaci jak Kondolewicz możemy starać się znaleźć trochę człowieczeństwa. Dojrzeliśmy wreszcie do tego, żeby powiedzieć głośno, że w czasie wojny nie ma „dobrych” i „złych” - mówi Maciej Stuhr.
 
Akcja „Obławy” rozgrywa się podczas II wojny światowej. Film Marcina Krzyształowicza to z jednej strony historia pokazująca bez upiększeń prawdziwą twarz okupacji, a z drugiej dynamiczny wojenny thriller. Jego głównym bohaterem jest kapral Wydra (Marcin Dorociński), żołnierz partyzanckiego oddziału, który zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością... - Ciężko jest znaleźć we współczesnym polskim kinie tytuły, które traktują o bohaterach i historii w niepomnikowy sposób. Tę sztukę świetnie opanowali Amerykanie. Oni niemal o każdym kawałku swojej historii potrafią nakręcić cudowny film, który wzrusza nawet po wielu latach. „Obława” reprezentuje właśnie takie „amerykańskie” podejście do historii - mówi Sonia Bohosiewicz.
 
Zdjęcia do filmu Marcina Krzyształowicza „Obława” rozpoczęły 15 listopada i trwały do 19 stycznia 2012 roku. Realizowane były we współpracy z wytwórnią Alvernia Studios, która zapewniała obsługę planu filmowego. Ekipa gościła w Rytrze, Słomnikach i Luborzycy [opis dystrybutora].
 
„Obława” trafi do kin jesienią 2012 roku.

Dobry, zły i zakręcony

Dobry, zły i zakręcony

Western 139 min

Więcej o filmie
Dzień Dobry TV

Dzień Dobry TV

Komedia Od lat: 15 107 min

Więcej o filmie
Dzień dobry, kocham cię!

Dzień dobry, kocham cię!

Komedia Od lat: 12 92 min

Więcej o filmie
Za jakie grzechy, dobry Boże?

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Komedia Od lat: 15 97 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Bohosiewicz zdradza Stuhra

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.