Newsy

„Bodyguard Zawodowiec”: Najciekawsze kino kumpelskie

Buddy movies, man!

„Bodyguard Zawodowiec” to powrót do kina kumpelskiego rodem z lat 80. Dwóch gości, wyboista droga do przyjaźni, cięte odzywki, dużo akcji i jeszcze więcej ciętych odzywek. Ryan Reynolds i Samuel L. Jackson jako nie-dobrana para wzięli już szturmem ekrany Multikina, a tymczasem… warto przypomnieć sobie najlepszych przedstawicieli tzw. buddy movies

Oto klasyczny przykład kumpelskiego kina akcji. Kultowa „Zabójcza broń” z nie mniej kultowymi kreacjami Mela Gibsona i Danny’ego Glovera to świetnie napisana historia i wciągająca fabuła. No i ta fryzura Mela. Faktycznie „zabójcza”!
Shane Black napisał i „Zabójczą broń”, i „Ostatniego skauta”, którego fragmenty właśnie oglądacie. Ta komedia akcji z Brucem Willisem oraz Damonem Wayansem zawiera jedną z najbardziej przegiętych scen śmierci „tego złego” w historii kina. Nie możemy jej Wam tutaj pokazać, ale hej, od czego jest YouTube? :)
No i znowu Bruce Willis! W trzeciej „Szklanej pułapce” nasz niezmordowany gliniarz poszedł w miasto i dostał partnera w postaci nikogo innego, tylko wygadanego Samuela L. Jacksona. Jest głośno, wulgarnie i… zabawnie. Jupikajej, moi drodzy, jupikajej. 
A na koniec jeden z najświeższych przedstawicielu gatunku w doborowej obsadzie. Reżyseruje król kumpelskiego kina Shane Black, a przed kamerą na odzywki prześcigają się tytułowi „Nice guys: Równi goście”, czyli Ryan Gosling i Russel Crowe.  
Zapraszamy do Multikina na seans „Bodyguard Zawodowiec”, najlepiej z kumplami!