Newsy

Bachleda-Curuś pod Wiedniem

„Bitwa pod Wiedniem” to historia polskiego zwycięstwa, które zmieniło losy świata. Alicja Bachleda-Curuś wcieliła się w postać księżnej Eleonory Lotaryńskiej.

W koprodukcji polsko-włosko-tureckiej wyreżyserowanej przez Renzo Martinelliego wystąpili ponadto Piotr Adamczyk („Och, Karol 2”), F. Murray Abraham („Amadeusz”), Borys Szyc („1920 Bitwa Warszawska”), Daniel Olbrychski („Ogniem i mieczem”), Wojciech Mecwaldowski („Wojna żeńsko-męska”) i Jerzy Skolimowski.

Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli Wiedeń upadnie, armia Wielkiego Wezyra bez trudu dotrze aż do Morza Północnego, a potem także do Rzymu. Po wielu tygodniach oblężenia, 11 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy [opis dytrybutora].

„Bitwa pod Wiedniem” w kinach od 12 października.

Bitwa pod Wiedniem

Bitwa pod Wiedniem

Dramat Historyczny Od lat: 12 132 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Bachleda-Curuś pod Wiedniem

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.