Newsy

„Artur ratuje Gwiazdkę”: zabawna animacja dla całej rodziny

To zabawna i mądra animacja dla całej rodziny o magii świąt Bożego Narodzenia, twórców „Wallace’a i Gromita: Klątwa królika” oraz „Uciekających kurczaków”.

Święta to nie tylko radość z odpakowywania prezentów. Ktoś musi je przecież dowieść dzieciom na całym świecie w zaledwie jedną noc. Tym kimś jest oczywiście Święty Mikołaj. Tę zaszczytną funkcję, dziedziczoną z dziada pradziada pełni już dwudziesty z kolei brodaty jegomość o imieniu Malcolm. Można go jednak nazwać figurantem, ponieważ tak naprawdę nad wszystkim czuwa jego syn Steve, postawny młodzieniec przypominający dowódcę jednostki specjalnej. Malcolm jest tylko od  pokazywania brody i brzucha. Całą operacją natomiast kieruje Steve.

Wypasażony w nowoczesne centrum dowodzenia niczym Pentagon, za pomocą tysięcy elfów oraz saniostatku S-1, Steve rozwozi prezenty w mgnieniu oka. Liczy na to, że obejmie wkrótce posadę po wiekowym już ojcu. Nie dostarcza jednak jednego prezentu dziewczynce z Kornwalii. „To tylko jedno dziecko plasujące się w marginesie błędu” – broni się. I tu pojawia się Artur, zakochany w świętach, odpisujący dzieciom na listy brat Steve’a. Wraz z dziadkiem (byłym Świętym Mikołajem) i elfką-pakowaczką podejmuje próbę dostarczenia prezentu – choć czasu niewiele – tradycyjną metodą na saniach z reniferami. Bo najważniejsze są przecież dzieci i duch świąt, a nie statystyki. Warto zobaczyć.

„Artur ratuje Gwiazdkę”, reż. Sarah Smith, głosu użyczyli m.in. Paweł Ciołkosz, Paweł Szczesny, Elżbieta Gaertner, Tomasz Grochoczyński, Tomasz Borkowski, Dominika Kluźniak

Jerzy Wasowski 

Artur ratuje Gwiazdkę

Artur ratuje Gwiazdkę

Animowany 97 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Artur ratuje Gwiazdkę”: zabawna animacja dla całej rodziny

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

KINGA

KINGA

05.01.2012, 17:22:01

DAREMNA BAJA

Damian

Damian

01.12.2011, 15:47:19

Super film. Polecam!

ja

ja

28.11.2011, 15:24:49

Świetny film. Dużo humoru. Polecam!