Newsy

Aresztowania za posługiwanie się gestem z "Igrzysk śmierci"

Charakterystyczny gest oznaczający sprzeciw wobec tyranii znają wszyscy widzowie dwóch pierwszych części cyklu "Igrzyska śmierci".

Gestem buntowników z państwa Panem (wzniesione ramię, trzy palce dłoni wyprostowane) posługują się jednak nie tylko aktorzy. Jak donosi dziś Fox News, w Bangkoku, podczas premierowego pokazu trzeciej części filmu - "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1", zatrzymano troje studentów. W Tajlandii posługiwanie się gestem rebeliantów z "Igrzysk śmierci" jest zakazane. Jedna  ze stołecznych sieci kinowych odwołała wszystkie pokazy, gdy wyszło na jaw, że grupa  studentów planuje przed seansami akcje protestu skierowane przeciw tamtejszemu reżimowi. "Film o Kosogłosie pokazuje to, co dzieje się w naszym społeczeństwie" -  cytuje słowa jednej z zatrzymanych osób, dwudziestojednoletniej Nachachy Kongudom, witryna Fox News, i dodaje, że w północno-wschodniej Tajlandii aresztowano innych  pięciu tajskich studentów, którzy wykonali ów gest podczas wczorajszego przemówienia  szefa rządzącej krajem wojskowej junty, generała Prayutha Chan-Ochy.

Według  prawnika specjalizującego się w prawach człowieka, Sasinana Thamnithinana, zostali oni przesłuchani przez żołnierzy, zwolnieni, po czym ponownie wezwani na przesłuchanie  wraz z rodzicami. Zdjęcia studentów z uniesionymi ramionami i trzema wyprostowanymi palcami opublikowały dziś na czołówkach niemal wszystkie gazety w Tajlandii.

W Polsce kolejną odsłonę losów Katniss Everdeen granej przez Jennifer Lawrence oglądać będziemy w kinach już od 21 listopada.

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 13., po tym, jak raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom. Wbrew kłamliwej propagandzie, rebelianci przetrwali zemstę Kapitolu. Pod przewodnictwem Prezydent Coin (Julianne Moore) przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Czy  odnajdzie się w roli przywódczyni? Czy stanie się Kosogłosem, symbolem nadziei i oporu przeciw tyranii Prezydenta Snowa (Donald Sutherland)?

"Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1" w kinach od 21 listopada

 

Źródło: Forum Film

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1

Akcja Science-Fiction Od lat: 12 123 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Aresztowania za posługiwanie się gestem z "Igrzysk śmierci"

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

wawka

wawka

29.11.2014, 18:25:37

To jest film dla nastolatków, tania błyskotka efektówspecjalnych pod płaszczykiem walki z tyranią. Aktorstwo na poziomie filmów klasy B, scenariusz dwuwymiarowy, albo wzniosły i przerysowany albo tani i banalny, szkoda na to pieniędzy i czasu. Lepiej przeczytać książkę, film omijać szerokim łukiem.

ktoś :)

ktoś :)

28.11.2014, 16:08:35

drogi YaBolu sam jesteś gniot :0

YaBol

YaBol

23.11.2014, 09:18:23

Widziałem pierwszą część. Straszny gniot. Zarówno pod względem scenariusza, gry aktorskiej jak i realizacji. Rozumiem, że fanom książki może się podobać i stąd ta popularność.

We

We

23.11.2014, 00:48:27

Igrzyska śmierci to nie jest jakiś kolejny film dla nastolatek, który przedstawia miłosny trójkąt. Żeby zrozumieć sens tej historii trzeba się w nią zagłębić. A niektórzy widzą w tym nadzieję w przeciwstawieniu się niesprawiedliwej tyranii.