Newsy

Animacja Spielberga

„Przygody Tintina” powstały na podstawie słynnych komiksów Georges’a Remi. Wyreżyserował je zaś sam Steven Spielberg.

Już ponad trzy lata minęły odkąd ikona amerykańskiej kinematografii, Steven Spielberg, stanął za kamerą w filmie. Ostatnim był „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”. Tym razem, twórca „E.T.” i „Listy Schindlera” spróbował swoich sił w animacji. „Przygody Tintina” zrealizował na podstawie komiksu autorstwa beligijskiego artysty Georges’a Remi, posługującego się pseudonimem Hergé.

Remi stworzył w sumie 24 albumy o Tintinie, które przetłumaczono na 80 języków i sprzedano do tej pory w ponad 200 milonach egzemplarzy na całym świecie. Pierwszy z nich ukazał się w 1930 roku. Co prawda mieliśmy już wcześniej kilka ekranizacji „Przygód Tintina”, żadna z nich nie może się jednak równać z najnowszą pod względem wykorzystania skomplikowanej technologii komputerowej.

Tintin jest niziutkim reporterem śledczym z wielkim sercem do przygód, który w towarzystwie wiernego psa Milusia i w gorącej wodzie kąpanego kapitana Baryłki przemierza świat, odkrywając kolejne tajemnice. W pierwszym z trzech planowanych filmów Tintin szuka zatopionego statku dowodzonego niegdyś przez przodka kapitana Baryłki.

„Przygody Tintina”, reż. Steven Spielberg, głosu użyczyli m.in. Grzegorz Drojewski, Andrzej Chudy, Grzegorz Wons, Sławomir Pacek, Krzysztof Dracz, Tomasz Grochoczyński

Jerzy Wasowski

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Przygodowy 123 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Animacja Spielberga

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.